Veletrh CZECHBUS nabízí pestrou podívanou pro odborníky i laickou veřejnost


DSCN1410

Již posedmé se koná v Praze středoevropský veletrh autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS. Výstaviště v Praze – Holešovicích zaplnily nejen autobusy a trolejbusy, v portfoliu veletrhu zaujímají významné místo komponenty, zařízení a doplňky pro výrobu busů a jejich provoz, informační a IT technologie a v neposlední řadě náhradní díly a garážová a servisní technika. Mezi nimi je např. společnost NIKEY, s.r.o., která  25. října letošního roku otevřela další mycí linky pro autobusy a nákladní automobily v Ostravě.

Podstatné je, že jen pouhé tři týdny po světových premiérách na veletrhu v belgickém Kortrijku se řada premiérových autobusů  přestěhovala do Prahy do expozic významných značek. Před výstavním pavilonem a v pravém křídle výstavního pavilonu vystavují  autobusy znače:   SOR, IVECO Bus, MAN, NEOPLAN, VOLVO, SCANIA, VDL BUS & Coach, MERCEDES- BENZ, SETRA, VAN HOOL, TURANCAR  – ISUZU, ŠKODA Electric, EKOVA Electric, MERCUS Bus, ROŠERO, KHMC, Dekstrade Bus, BUS Plan, SPRINT Car Bus, IB Group – King Long Buses, MAVE, KAR Group. Každopádně se zvýšila nabídka vozidel MHD na alternativní pohony( bateriový pohon převažuje). Předvedl se také elektrobus  SOR NS 12, který bude jezdit v Hradci Králové.

Novým vystavovatelem je firma  VDL Bus & Coach Czech Republic, která do Prahy přivezla nové modely VDL Futura FHD2 106/440 s délkou 10,6m a FHD2 135/440 s délkou 13,5m na dvou nápravách.

Ostravská společnost Ekova Electric předvádí český trolejbus Ekova Electron 12T. Trolejbus je řešen jako tzv. parciální trolejbus, což znamená, že může část trasy absolvovat v čistě bateriovém módu.

Zajímavým exponátem je i obojživelné vozidlo Enjoy Sprinter, které předvádí firma ENJOY TECH LIMITED.

 

 

 

 

 

 

 

Foto. B.B. -Melies


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,98779 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20341 KB. | 22.04.2024 - 18:23:07