Nové autobusy doplnily technický park Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou


3 2 votes
Hodnocení článku

Na základě nadlimitní otevřené soutěže na začátku roku 2020 uzavřel Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou a.s. (DPMLJ) rámcovou dohodu o dodávce dvaceti autobusů SOR NS 12 v celkové hodnotě 103 000 000,- Kč bez DPH s firmou SOR Libchavy. Cena za vozidlo 5 150 000,- Kč bez DPH. Rámcová smlouva na nákup nových dieselových nízkopodlažních dvounápravových, třídveřových autobusů byla podepsána v únoru 2020. Ve stejném roce do běžného provozu v Liberci vyjely čtyři vozy, v roce 2021 jich bylo osm. V závěru roku 2022 byl pak obsah smlouvy naplněn dodáním posledních osmi autobusů. Nové autobusy řady SOR NS 12 jsou vybaveny dieselovým pohonem. Každé z dodaných vozidel má ve své výbavě klimatizaci, USB zásuvky, kamerový systém nad dveřmi, kamery pro sledování přední a zadní části vozidla. Součástí výbavy je také zařízením monitorující počty cestujících. Všechny nové autobusy řady SOR NS12 vyjíždí denně na různé linky MHD.

„V dopravním podniku se snažíme pravidelně obnovovat část vozového parku. Jsem rád, že i přes složitou finanční situaci, se to podařilo. Pro vedení města i dopravní podnik je důležité, aby byl zachován co nejvyšší komfort pro cestující veřejnost,“ řekl Petr Židek, náměstek primátora města Liberce a předseda dozorčí rady dopravního podniku.

„Je jasné, že pokud chceme udržet laťku veřejné služby naší hromadné dopravy vysoko, musíme průběžně vozy obměňovat. Z nové flotily mám radost a těším na statisíce kilometrů, které tyto vozy pro občany odjezdí,“ komentuje náměstek primátora pro technickou správu Jiří Šolc.

 

Zdroj a foto :

Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou a.s. (DPMLJ)

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
3 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10980 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20491 KB. | 24.05.2024 - 03:53:16