V Hradci Králové se zavádí samoobslužné otevírání dveří vozidel MHD


0 0 votes
Hodnocení článku

S platností od středy 1. března 2023 je v městské hromadné dopravě v Hradci Králové opět zaveden systém samoobslužného otevírání dveří cestujícími. Ti si tak budou otevírat dveře při ná­stupu i výstupu sami, a to viditelně označenými tlačít­ky umístěnými uvnitř i vně trolejbusů, autobusů a elek­trobusů. Všechna vozidla vybavená systémem samoobslužného otevírání dveří cestujícími mají příslušná tlačítka uvnitř i vně označena samolepkami s instrukcemi, které pomo­hou cestujícím správně mani­pulovat s ovládáním dveří. Se znovuzavedením samoobslužného systému ovládání dveří zůstává zachován způsob nástupu do vozidel předními dveřmi, který i nadále platí ve všední dny po 19. hodině a v sobotu, neděli, ve svátky a v dopravně připojených obcích po celý den.

Cestující, který se chystá vystupovat, stiskne po příjezdu vozidla do zastávky tlačítko pro otevření dveří, které je umístěné buď přímo na dveřích, nebo na madle vedle dveří. Po zastavení vozidla a odblokování systému řidičem se dveře automaticky otevřou. Tlačítka budou označena samolepkami s instrukcemi.

Cestující, který se chystá nastupovat, vyčká na zastavení vozidla v zastávce a následně stiskne tlačítko umístěné vně vozu – na každých dveřích nebo na boku vozidla vedle dveří – a dveře vozidla se po odblokování systému řidičem automaticky otevřou. Tlačítka budou označena samolepkami s instrukcemi.

 

 

 

Zdroj a ilustrační foto:

Dopravní podnik

Města Hradce Králové

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,87949 s | počet dotazů: 204 | paměť: 22580 KB. | 23.05.2024 - 21:56:41