V Liberci začala oprava části tramvajové trati do Hanychova


0 0 votes
Hodnocení článku

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou bude na několika místech opravovat úseky tramvajové trati, které jsou v havarijním stavu. Stavbu budou provázet dopravní  opatření, která se dotknou následujících úseků ulic:  Hanychovská – úsek mezi ulicemi Vysoká až Sázavská a Husitská až Volgogradská. Od 3. do 27. října 2022. Bude umožněn obousměrný provoz v jednom pruhu řízený světelnou signalizací. Ještědská – úsek mezi ulicemi Rovná až Karolíny Světlé. Od 3. do 27. října 2022. Úsek bude zcela uzavřen po celou dobu. Hanychovská – úsek v oblouku u otočky tramvaje mezi ulicemi Na Františku a Vysoká. Od 15. do 27. října 2022. Úsek bude zcela uzavřen po celou dobu. Bude umožněn vjezd vozidel do ulice Na Františku od Žitavské ulice.

Objízdná trasa je vedena ulicemi Kubelíkova, Uralská a Švermova s tím, že od 3. do 15. října ve směru k nádraží bude potřeba použít objízdnou trasu ulicemi Americká a Hanychovská.

Z důvodů (oprava kolejiště v ulici Ještědská (Janův Důl) bude také probíhat nepřetržitá výluka na tramvajové trati linky č. 2 a 3 v úseku Viadukt – Dolní a Horní Hanychov v době od 3. října 2022 04:00 hod. do 28. října 2022 02:00 hod. V úseku Viadukt – Dolní a Horní Hanychov bude tramvajová doprava nahrazena autobusy s označením X2 a X3, linky pojedou podle výlukového jízdního řádu. Přestupní stanice mezi náhradní autobusovou dopravou do Dolního a Horního Hanychova a tramvajovou dopravou do Lidových sadů bude zastávka „Viadukt“.

Linky č. X2 a X3 – budou vedeny ze zastávky Viadukt objízdnou trasou ulicemi Americká a Kubelíkova. Linky neobslouží zastávky Staré Pekárny, Vápenka a Janův Důl. Zastávka Krkonošská bude v obou směrech posunuta před křižovatku s ulicí Americká, zastávka Kubelíkova ve směru do Hanychova za křižovatku Kubelíkova-Ještědská. Zastávka Dolní Hanychov ve směru do centra bude posunuta o cca 100 metrů dál ve směru jízdy. V opačném směru po stejné objízdné trase. Na linkách bude platit výlukový jízdní řád. Linky na objízdné trase nezastavují.

Linky č. 2 a 3 – na linkách budou po dobu výluky platit výlukové jízdní řády.

 

Zdroj a foto: Město Liberec, DP Liberec


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,46364 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20453 KB. | 17.05.2024 - 21:26:56