V Ústí nad Labem vyrůstá obchodní centrum


n200903090921 P3028583
0 0 votes
Hodnocení článku

Nedaleko centra města se realizuje zatím největší obchodní komplex, který výrazně ovlivní i dopravní provoz. Vjezd do obchodního komplexu bude z ulice U trati přímo proti železničnímu podjezdu. Rekonstrukcí prochází i ulice Malá hradební. FOTO v článku.

Obchodní komplex je vybudován v těsné blízkosti kostela Nanebevzetí Panny Marie a pokud půjde stavba podle plánu, dojde k dokončení stavby ke konci roku 2009. Náklady na výstavbu se odhadují ve výši dvou miliard korun a po dokončení dvoupatrové budovy bude prodejcům k dispozici plocha 25.000 metrů čtverečních. V podzemních garážích bude místo pro 800 automobilů a to by mělo trochu pomoci řešit problémy s parkováním ve středu města.

Ústí nad Labem - centrum FUTURUM  Ústí nad Labem - centrum FUTURUM - vjezd do garáží

 Pro obyvatele města bude obchodní centrum dostupně městskou hromadnou dopravou. Na ulici Nová hradební povede kolem Obchodního centra  městská hromadná doprava a v současné době se připravuje trolejové vedení a prostor bude pod dohledem kamer. Mapa okolí.

Ústí nad Labem - centrum FUTURUM - Malá hradební

S novým obchodním centrem se váže i nový dopravní prostředek, který by měl být pro krajské město turistickým lákadlem. Ze střechy obchodního centra je plánována lanová dráha, která by měla propojit centrum města s vyhlídkou u známé restaurace Větruše.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,25978 s | počet dotazů: 201 | paměť: 24605 KB. | 18.05.2024 - 04:58:01