V Přerově jsou do systému parkování zavedeny „parkovací kotouče“


Od 1. Července 2013 platí na bezplatných parkovištích ve městě „parkovací kotouče“, které fungují podobně jako dětské papírové hodiny. Řidiči, kteří budou stát na vybraných parkovištích, si na nich ručně navolí čas, kdy své auto odstavili. A pak jen musí dodržet  dvouhodinovou lhůtu, kdy budou mít možnost stát na vyhrazených místech zdarma. Když lhůtu nedodrží, čeká je pokuta.

Tato změna se týká pěti vyhrazených míst. Systém platí na parkovišti u kina Hvězda, v Čechově ulici – vedle bývalého armádního domu, u finančního úřadu a také na parkovací ploše u velké pasáže. Kromě toho bude pro řidiče s parkovacím kotoučem vyhrazena první řada na parkovišti naproti nemocnice – konkrétně naproti pavilonu pro matku a dítě. Parkovací kotouče si mohou od června zájemci vyzvednout zdarma v Městském informačním centru na náměstí TGM, na recepci v Technických službách města Přerova v ulici Na Hrázi a také v některých obchodech v centru. Zdarma je získá prvních šest stovek motoristů. Od července si musí parkovací kotouč řidiči zakoupit.

Na systém dohlíží zástupci Technických služeb a městská policie. Za nesprávné parkování a překročení vymezeného času čeká na řidiče postih – vůz bude opatřen „botičkou“. Za takové obutí vozu může řidič zaplatit až dva tisíce korun.

 Další změnu je od 1.července 2013  také na placených přerovských parkovištích, kde jsou pevně namontované parkovací automaty. Na parkovacích  plochách budou dohlížet správci, kteří v pravidelných intervalech obejdou  parkoviště. Řidiči tak budou mít možnost zaplatit parkovné nejen v automatu, ale i u výběrčího v hotovosti.

V současné době je v Přerově pět parkovišť, na kterých řidiči platí deset korun za každou půlhodinu. Největší parkovací plocha je na Žerotínově náměstí, dále pak na Masarykově náměstí, na Horním náměstí a v Kratochvílově ulici – naproti Přerovanky. Páté parkoviště – u kina Hvězda – bude z tohoto seznamu placených parkovacích míst od 1. července vymazáno a zařadí se k místům, kde motoristé mohou stát s „kotoučem“ za sklem.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,47919 s | počet dotazů: 185 | paměť: 20125 KB. | 21.06.2024 - 13:57:04