V Ostravě byla dokončena úprava Plzeňské ulice


DSC0376 300x225
0 0 votes
Hodnocení článku

Ostrava – Plzeňská ulice

Na Plzeňské ulici v úseku mezi křižovatkami Čujkovovou a Horní v městském okruhu Ostrava-Jih byla dokončena investiční akce, která byla zaměřena na zvýšení bezpečnosti účastníků silničního provozu. V celém rozsahu stavby byl položen nový živičný koberec a ponechán provoz ve dvou jízdních pruzích v každém směru. Zároveň však byla provedena opatření na zvýšení bezpečnosti chodců. Byly vybudovány dělící ostrůvky mezi dvěma přechody pro chodce. Nově byla zřízena světelná signalizace na přechodech s tlačítky pro výzvu včetně akustické signalizace na aktivaci. Dále byly provedeno zvýraznění bezpečnostními prvky jsou nátěr žlutou barvou na šikmých hranách autobusových zastávek a čelech ostrůvku a tzv. všesměrová oka vložená v přední části obrub dělícího ostrůvku. 

Pro větší bezpečnost a přístupnost handicapovaným osobám byly zrekonstruovány povrchy chodníků, které tvoří zámková dlažba s prvky zabezpečujícími bezbariérové užívání.

Byly také zrekonstruovány autobusové zálivy, na nichž byl použit povrch umožňující bezbariérový přístup do dopravního prostředku.

Investorem akce bylo statutární město Ostrava, zhotovitelem firma Strabag. Původní termín výstavby činil 25 týdnů od data zahájení, tj. od 16. dubna letošního roku, byl však zkrácen o celých devět týdnů. Dne 3. srpna byla stavba uvedena do ověřovacího režimu, který bude trvat do vydání kolaudačního souhlasu. Náklady na stavbu činí  7 176 106,80 Kč vč. DPH, další náklady na inženýrskou činnost z prostředků společnosti Ostravské komunikace jsou 196.680,- Kč  vč. DPH.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,48037 s | počet dotazů: 217 | paměť: 20400 KB. | 25.07.2024 - 00:11:49