V Mladé Boleslavi plánují  výstavbu parkovacího domu v areálu nemocnice


Zastupitelé schválili uzavření smlouvy o spolupráci při přípravě, výstavbě a provozu parkovacího domu v areálu nemocnice v Mladé Boleslavi mezi Oblastní nemocnicí Mladá Boleslav, městem Mladá Boleslav a společností Městské parkovací domy Mladá Boleslav. Schválili i budoucí ručení města do výše 20 % jistiny za závazky nemocnice poskytovateli úvěru, který si nemocnice sjedná. Z 80 procent bude za úvěr ručit Středočeský kraj, který je zřizovatelem nemocnice. Informoval o tom primátor Raduan Nwelati.

Sedmipatrový parkovací dům, který vyroste na křižovatce ulic Laurinova a Palackého, bude mít kapacitu 640 parkovacích míst, dalších sedm míst bude před tímto objektem. Jeho provozovatelem bude společnost Městské parkovací domy Mladá Boleslav, která je v majetku města. Předpokládané náklady na výstavbu parkovacího domu jsou 153 mil. Kč bez DPH, a to včetně potřebného vybavení technologiemi, areálových komunikací, parteru a protihlukových opatření.

Parkovací dům je z pohledu nemocnice i radnice v této dopravně exponované lokalitě nezbytný. Město má zájem na využití parkovacího domu především ve večerních hodinách pro rezidenty, kteří bydlí v okolí nemocnice.

Zdroj: MB


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,90381 s | počet dotazů: 207 | paměť: 20242 KB. | 19.07.2024 - 02:28:13