V Londýně zvažují stavbu podzemního okruhu


V Praze se v letošním roce plánuje otevření tunelového komplexu Blanka o délce 5,5 km. Vedení města předpokládá, že se v centru města sníží provoz. Svedení automobilové dopravy pod povrch není žádnou novinkou a délka nového tunelu pod zastavěným územím je u nás obdivuhodná. Ve srovnání s plánovanou stavbou v Londýně však není nijak mimořádná.

Loondýn zvažuje stavbu okružního tunelu v centru města o délce 35 km, který by měl přispět ke snížení současného provozu. Předpokládané náklady na výstavbu  Orbital okruhu včetně dvou překonání řeky Temže se  pohybují kolem částky 36,8 € miliard eur (30000000000 liber). V současné době se celý project vyhodnocuje a zvažuje se jeho rentabilnost.

Stavba musí respektovat složitá vedení stávajících sítí i trasy podzemní dráhy. Je také třeba zvážit, zda by samotná výstavba zásadně neochromila dopravu v centru města. Po vyhodnocení všech opatření spojených s předpokládanou stavbou se proto mohou náklady ještě zvýšit. Je pak otázkou, zda se stavba, jejíž zprovoznění je předběžně plánováno na rok 2031, vůbec zrealizuje v uvažovaném rozsahu.

Zdroj: WorldHighways


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,79225 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20143 KB. | 23.06.2024 - 23:33:14