V Krkonoších plánují rozšíření bezbariérových tras


Správa KRNAPU plánuje v letošním roce začít práce na rekonstrukci dalších několika desítek kilometrů cest, jež by pak splňovaly přísná kritéria přístupnosti pro hendikepované. Plánované práce navazují na projekt Krkonoše bez bariér, který bylo již bezbariérově upraveno deset tras v Krkonoších (http://www.krnap.cz/krkonose-bez-barier-1/).

Pro realizaci letošních staveb podala Správa KRNAPU žádost na rekonstrukci cest z Operačního programu Životní prostředí v hodnotě 37 milionů korun a celkové délce 47 kilometrů. Ve všech případech se jedná o lesní cesty, které v současném stavu nejsou vhodné pro hendikepované. Po rekonstrukci by cesty mohly sloužit pro bezpečný pohyb nejen lidem na invalidním vozíčku, ale také osobám s poruchami pohybového aparátu, důchodcům i rodiny s dětmi a s kočárky. V plánu pro letošní rok jsou cesty Struhadla, Lysečinská, Na Pláň, Přes Vidlici a další.

Za svůj kladný přístup v odbourávání bariér Správa KRNAP v loňském roce získala ocenění Mosty 2011, které uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR za aktivity, jež významným způsobem přispívají ke zlepšení postavení handicapovaných participace v jejich životě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,37428 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20306 KB. | 18.05.2024 - 00:06:46