V Karviné vyroste velký termální park včetně parkoviště


2620

Akciová společnost Lázně Darkov plánuje výstavbu termálního parku, kde najdou návštěvníci nové objekty s 1800 m2 vodní plochy. Vznikne nová bazénová hala, kterou spojovací krček propojí s budovou Rehabilitačního sanatoria v Karviné-Hranicích. Počítá se také s výstavbou nového vstupního objektu, nového stravovacího objektu, denních apartmánů a viladomů. Součástí projektu je několik venkovních bazénů s termální vodou a parkoviště pro 300 aut. Společně s výstavbou velkého termálního parku dojde k celkové rekonstrukci stávajícího objektu lázeňského rehabilitačního bazénu, se kterým bude Thermepark propojen. V tuto chvíli se připravuje projektová dokumentace pro územní a stavební řízení.

Celkové náklady na výstavbu Thermeparku v Karviné dosáhnou zhruba 650 milionů korun. Část pokryjí Lázně Darkov z vlastních zdrojů, část by měla přitéct z evropských fondů, na část si vezmou Lázně Darkov úvěr. V neposlední řadě by měl pomoct i příspěvek Moravskoslezského kraje a statutárního města Karviné.

Termální park bude určen pro širokou veřejnost a bude otevřen celoročně. Jeho kapacita dosáhne přibližně šest stovek návštěvníků v jeden okamžik, v letních měsících dokonce až jeden tisíc. Některé bazény budou naplněny výhradně vyhlášenou jodobromovou vodou z termálního minerálního pramene. Unikátní jodobromová voda – solanka – má vysoký obsah jodu, který je dokonce vyšší než v přímořských oblastech. Její příznivé léčivé účinky působí blahodárně na cévní systém, napomáhají při léčbě pohybového a nervového ústrojí a také při léčbě nemocí gynekologických a kožních. Koupele v této vodě jsou každodenní součástí balneorehabilitace v Lázních Darkov.

Termální park pomůže dalšímu zatraktivnění a růstu města i celého regionu. Projekt bude mít zásadní ekonomický dopad na celý region. Karvinské termály vytvoří nová pracovní místa, další pracovní místa vzniknou sekundárně v oblastech navázaných na masivní příliv turistů do regionu. Převažovat by měla domácí klientela. Přijíždět by měla i nedaleká klientela z Polska. Srovnatelné termály existují v Maďarsku nebo na Slovensku.

Léčivé prameny v Darkově jsou známy už od 13. století. Vytryskly při hledání uhlí. Podle pověsti stávala v Darkově studánka jodobromové vody, kterou místní lidé využívali v přírodním léčitelství. Počátek samotných lázní se datuje do roku 1867, kdy místní přírodní zdroje byly uznány jako léčivé a byla zahájena první lázeňská sezona.

 

Zdroj + vizualizace: Lázně Darkov a.s.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,98136 s | počet dotazů: 199 | paměť: 20163 KB. | 16.06.2024 - 01:59:03