Parkování v zónách placeného stání v Praze po dobu vánočních svátků


Od 22. 12. 2018 do 2. 1. 2019 dojde v městských částech, kde jsou vyznačeny zóny placeného stání, k úpravě parkovného.

Praha 2, 3, 4, 7

V souladu s Ceníkem parkovacích oprávnění v zónách placeného stání pro oblasti na území hlavního města Prahy je v období vánočních svátků 22. 12. 2018 do 2. 1. 2019 upravena cena parkovacích oprávnění pro návštěvníky ve smíšených (fialových) úsecích a to maximální cenou za den parkování. Cenové zvýhodnění platí pouze u úseků, které nemají provozní dobu v celotýdenním režimu.

Cenové pásmo 1 Maximální cena            80 Kč/den

Cenové pásmo 2 Maximální cena            40 Kč/den

Cenové pásmo 3 Maximální cena            20 Kč/den

Tato změna se netýká rezidentních/modrých parkovacích úseků.

Praha 7

Praha 7 rovněž nabízí noční parkování za 20 Kč ve vybraných fialových smíšených zónách. Po dohodě s provozovatelem garáží na Letné bude navíc o svátcích možné ve večerních a nočních hodinách zaparkovat v letenských podzemních garážích zcela zdarma.  V Praze 7 bude během svátků platit cena 40 Kč na den (tedy za každých započatých 24 hodin) a o víkendech zdarma ve všech návštěvnických oranžových zónách kromě úseků v Kostelní ulici před Národním technickým a zemědělským muzeem. Změna se netýká modrých (rezidenčních) a fialových (smíšených) zón. Jedná se o celopražské opatření realizované zřizovatelem zón placeného stání hl. m. Prahou. Místa se zvýhodněným návštěvnickým parkováním o svátcích najdou zájemci  v těchto ulicích: Milady Horákové (mezi Letenským a Strossmayerovým náměstím), Dukelských hrdinů, Na Ovčinách, nábř. Kpt. Jaroše, Bubenská, spodní část ul. Veletržní, Za Elektrárnou, Komunardů, Vrbenského, Jankovcova, U Pergamenky, Ortenovo náměstí.

Řidiči v Praze 7 mohou zároveň využít zvýhodněné noční parkování ve vybraných fialových zónách, kde lze od 20:00 do 6:00 hodin parkovat za 20 Kč za noc.

Fialové zóny se zvýhodněným nočním parkováním naleznete v těchto ulicích: U Topíren, Jateční, Přívozní, Jankovcova, U Papírny, Rajská, Jablonského, Železničářů a na Štvanici.

 

Mapa Cenových pásem je k dispozici zde. http://www.parkujvklidu.cz/wp-content/uploads/2017/02/Cenova_pasma_komplet.pdf

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,06630 s | počet dotazů: 187 | paměť: 28561 KB. | 23.02.2024 - 23:46:52