V Červené Vodě vznikla nová železniční zastávka


Na železniční trati z Dolní Lipky do Mlýnického Dvora na česko-moravském pomezí vznikla nová železniční zastávka. Jmenuje se Červená Voda-Pod rozhlednou, je mezi nádražími Červená Voda a Moravský Karlov. Zřízení zastávky za přibližně devět milionů korun vyšlo vstříc poptávce po dopravní obsluze v oblasti, kde se nachází velké množství malých a středních podniků, bytových jednotek i turisticky atraktivní rozhledna.

Když v roce 2011 připravil krajský koordinátor dopravy OREDO v Pardubickém kraji optimalizaci provozu veřejné dopravy, chtěl na trati Dolní Lipka – Štíty ukončit všechny vlaky v Králíkách. Nakonec ustoupil a nechal je jezdit do Moravského Karlova, spojů však ubylo. Během letošního léta na trati jezdil turistický parní vláček a probíhala stavba nové zastávky.

V úterý 29.září byla nová zastávka dána do provozu. Od zastávky je lépe dostupné zdravotní středisko a střed obce než z nádraží, které je na severním okraji Červené Vody. Zastávka je bezbariérově přístupná, hrana nástupiště je ve výšce 550 milimetrů nad temenem kolejnice, takže umožní i bezbariérový nástup do nízkopodlažních vlaků.

Náklady na stavbu zastávky byly hrazeny z prostředků Správy železniční a dopravní cesty. Zastávku bude od prosincové změny jízdních řádů obsluhovat šest párů vlakových spojů.

Kraj byl s optimalizací, kterou pro něj společnost OREDO před čtyřmi lety připravila, nespokojený a nakonec předal přípravu jízdních řádů veřejné dopravy zpět svým úředníkům a v posledních dvou letech začal opět oživovat některé tratě, kde v minulosti zastavil provoz. Od letošního prosince se další změna dotkne i červenovodské trati. Vlaky na ní znovu začnou jezdit až do Štítů, které leží v sousedním Olomouckém kraji a právě až zde končí koleje.

Informace o rozhledně na http://www.cervenavoda.cz/rozhledna

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Jihočeský kraj platí za dopravu

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,78608 s | počet dotazů: 229 | paměť: 29060 KB. | 04.12.2023 - 20:34:19