V centru Opočna bude zpoplatněno parkování


Až dosud bylo Opočno jediným městem v okrese, kde se dalo parkovat v centru zcela bezplatně. Od dubna2014 nastanou změny na Kupkově náměstí. Důvodem jsou problémy s parkováním. Náměstí se stalo odstavným místem pro ty, kteří odtud odjíždějí autobusem dál do zaměstnání, anebo pro ty, kteří nedaleko pracují.

Proto se vedení města rozhodlo problém řešit a zpoplatnit 56 parkovacích míst. Ty se nacházejí  před budovou úřadu, před novinovým stánkem,  a samoobsluhou a také se to bude týkat dvaceti nových míst, která vznikla namísto autobusových zastávek. Pouze severní část náměstí zůstane nezpoplatněna. Zpoplatnění bude formou parkovacích kotoučů, které umístí řidiči za okénko vozu na vyznačených místech od pondělí do pátku od 7 do 17 hodin. Stání bude omezeno pouze na dvě hodiny.

„Prodej kotoučů zajistí informační centrum v přízemí budovy městského úřadu a v případě dohody novinový stánek na náměstí“. Změna se nedotkne pouze občanů s trvalým bydlištěm na Kupkově náměstí a provozovatelů živností v této lokalitě. Ti získají rezidenční kartu. Na náměstí sídlí také městský úřad a nový parkovací systém bude platit také pro úředníky. Ti budou muset využívat parkovacích míst pouze v severním sektoru či parkovacích míst mimo Kupkovo náměstí.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,02418 s | počet dotazů: 191 | paměť: 28561 KB. | 23.02.2024 - 04:34:02