V Brně mohou vozíčkáři využívat bezbariérové taxi!


Nový Ford

Od května 2017 mohou nejen senioři, invalidé, ale hlavně vozíčkáři využít 1. skutečné bezbariérové taxi Brně, které zde působí jako jediné svého druhu v Brně. Bez dlouhých objednávek předem je schopné operativně reagovat na požadavky zákazníků a řešit jejich potřeby v oblasti své osobní dopravy popřípadě přepravy kompenzačních pomůcek například v případě poruchy. Ne každý invalidní vozík je skládací, a ne každé vozidlo je pro transport invalidních osob a vozíčkářů vhodné. Vozidlo užívané firmou HelpnuTi s.r.o. pro bezbariérové taxi v Brně, je ve všech směrech o něco větší než vozidla používaná pro přepravu osob ostatními taxislužbami. Aby umožnilo pohodlnější nástup a výstup osobám s omezenou pohyblivostí je jeho světlá výška vyšší než tomu je u vozů Octávia nebo Hyundai, které jsou u taxi dopravců hojně používány. Dále je vybaveno nájezdovou rampou a kotvícím systémem tak, aby bylo možné přepravovat vozíčkáře na svém invalidním vozíku a bez přesedání.  Úpravy, které jsou provedeny, umožňují přepravu osob na mechanickém i elektrickém invalidním vozíku. Důležité je, že přeprava řeší okamžité potřeby zákazníků.  Lékař, nákup, zábava, úřady, setkání s přáteli, nenadálé poruchy vozíku, veterinární ošetření Vašeho zvířecího kamaráda… to vše se musí většinou řešit kdy je třeba a neobjednávat týdny dopředu.

Od května si bezbariérové vozidlo stihlo již oblíbit několik zákazníků, kteří se opakovaně vrací. Jistěže srovnávali tuto službu se Senior busem Dopravního podniku města Brna, avšak rychlost, operativnost, osobní přístup a další nadstandardní služby poráží dotovanou cenu Senior busu a mluví ve prospěch bezbariérového taxi HelpnuTi . Za cenu pod 20 Kč/km s nástupní sazbou 60 Kč využívají bezbariérové taxi HelpnuTi  často senioři, vlastnící senior pas.

V současné době probíhá obnova vozového parku a bezbariérový Citroen Berlingo nahrazuje zcela nový Ford Tourneo Connect Grand, který projde na přelomu října a listopadu rovněž úpravou k převozu vozíčkáře.  Nový Ford poskytne převoz až 4 osobám a 1 vozíčkáři najednou (počítáno bez řidiče). Zákazníci nově dostanou v ceně jízdného možnost využít WiFi připojení. Prosklená střecha vozidla pak umocní komfort cestování a věříme, že se budete chtít s HelpnuTi  vydat i dál než jen po městě Brně…. Volat je možné na telefon, který se skvěle pamatuje 777 56 16 56, mailovat na : bra.bec@seznam.cz  Jinak informace jsou i na webu www.helpnuti.cz nebo na Facebooku/helpnutisro

 

Zdroj: HelpnuTi s.r.o.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,33995 s | počet dotazů: 190 | paměť: 20172 KB. | 21.06.2024 - 13:59:31