V Beskydech a Jeseníkách budou jezdit během vánočních prázdnin TU‑BUSy 


DSCN5987
0 0 votes
Hodnocení článku

Během vánočních prázdnin, od 26. prosince 2021 do 2. Ledna 2022, budou Beskydy a Jeseníky brázdit speciální shuttle busy s názvem TU‑BUSy. Umožní tak návštěvníkům a turistům pohodlný přesun na oblíbená místa moravskoslezských hor. V Beskydech budou TU-BUSy (TU nech auto a TU nasedni na autoBUS) jezdit na trasách Malenovice – Ostravice, Sepetná – Staré Hamry, Stýskalonka. Autobus zajistí spojení Ostravice se Sepetnou každou hodinu, ve dvouhodinovém intervalu bude jezdit mezi Malenovicemi a Ostravicí. Dvakrát za den pojede z Ostravice až na Staré Hamry. V Jeseníkách bude TU-BUS přepravovat turisty a výletníky mezi Karlovem a Ovčárnou.

„Těší mě, že se po úspěšném provozování shuttle busů o letních prázdninách podařilo, ve spolupráci s dopravní společností a se starosty obcí, rozšířit provoz TU-BUSů i na vánoční období. Návštěvníci hor v Moravskoslezském kraji tak mají možnost odstavit své auto na některém ze záchytných parkovišť, nasednout na autobus a v klidu se nechat dopravit až na start běžkařské či lyžařské trasy. Využití shuttle busů je navíc ohleduplnější k přírodě. Nejeden řidič ocení i další bonus, vyhne se nervy drásajícímu hledání parkovacího místa v turisticky hojně navštěvovaných lokalitách,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška.

„Ideální je dojet vlakem na Ostravici, nebo zaparkovat na některém ze záchytných parkovišť a pokračovat TU-BUSem. Na trase mezi Ostravicí a Sepetnou zaplatí cestující 15 korun, mezi Ostravicí a Malenovicemi či Stýskalonkou bude jízdenka stát 30 korun. V Jeseníkách se zájemci přepraví za 40 korun,“ řekl Jan Širc, oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava. Upřesnil, že na lince v Jeseníkách platí důchodcovské a studentské slevy, na linkách v Beskydech nikoliv.

Jízdní řád TU-BUS Karlov – Ovčárna https://severnimorava.travel/co-se-deje/novinky/na-hory-tu-busem/media/850153-karlov-ovcarna.aspx

Jízdní řád TU – BUS Gruň – Ostravice – Malenovice https://severnimorava.travel/co-se-deje/novinky/na-hory-tu-busem/media/shuttle-bus-grun-ostravice-malenovice-zima.aspx

Zdroj: Moravskoslezský kraj

Ilustrační foto: B.Borová, IZDoprava.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,05071 s | počet dotazů: 199 | paměť: 20449 KB. | 18.05.2024 - 06:58:51