Termín zavedení Zón placeného stání se posouvá!


Rada hlavního města Prahy na svém jednání 26.2.2016 rozhodla o odsunutí zahájení 1. etapy Zóny placeného stání (ZPS). Některé městské části stále ještě zvažují , zda a v jaké podobě chtějí na svém území zavést Zóny placeného stání (ZPS). Magistrát jim proto ponechává další  čas na projednání a upřesnění. Městské části mají  připomínky  zaslat do 17. března 2016.

Teprve po zapracování všech připomínek a požadavků ze strany městských částí  projedná Rada hlavního města Prahy (RHMP) nařízení, kterým se rozšíření ZPS vymezuje. Jakmile RHMP toto nařízení schválí, zašle Technická správa komunikací (TSK) společnosti ELTODO novou výzvu k plnění realizace. Od té doby poběží lhůta 120 dní, kdy musí být tato výzva realizována. Lze předpokládat, že by ke spuštění mohlo dojít ve druhé polovině prázdnin.

V současné době  ELTODO dle smlouvy připravuje pilotní etapu, která by měla být spuštěna 1. dubna na části území Prahy 5 a Prahy 6. Šestá městská část však přijala usnesení, v němž si vymínila spojení pilotní a první etapy rozšíření do jednoho společného termínu. Proti tomuto řešení neprotestuje ani Praha 5, která začne vydávat karty v původním termínu tak, aby měli obyvatelé dost času na nákup.

V ulicích tak bude připraveno vodorovné i svislé dopravní značení, které bude zatím zneplatněno, a budou i instalovány parkovací automaty, které zatím zůstanou vypnuté.

ELTODO již na základě smlouvy začne provádět tzv. monitoring oprávněnosti, jehož výsledkem bude odzkoušení této technologie v konkrétním terénu resp. lokalitě. Veškerá takto získaná data budou ihned anonymizována. V rámci monitoringu bude prováděna i kontrola dopravního značení tak, aby v případě zásahu vandalů byla neodkladně zajištěna náprava.

 

Související články:

https://www.izdoprava.cz/aktualni-zpravy/2016/praha-6-si-preje-zridit-zony-placeneho-stani-az-od-1-srpna/

 

https://www.izdoprava.cz/parkovani-doprava-v-klidu/2016/cenik-parkovneho-v-zonach-placeneho-stani-v-praze/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,02443 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20298 KB. | 18.07.2024 - 23:00:58