Technická správa komunikací do konce roku 2019 otevře na 400 nových parkovacích míst typu P+R


Od dnešního dne se znovu otevírá po dvou letech P+R parkoviště nedaleko metra Opatov. To bylo uzavřeno z důvodu majetkoprávních sporů. „Po dvou letech se nám podařilo narovnat vztahy se soukromým majitelem a uzavřít na přelomu srpna a září dohodu o pozemcích pod parkovištěm. Okamžitě jsme přistoupili k instalaci veškerých potřebných technologií a znovu obnovení provozu parkoviště, včetně jeho napojení do systému P+R,“ konstatuje Jozef Sinčák, generální ředitel TSK.  Hlídané parkoviště s kapacitou 212 parkovacích míst a 4 míst pro ZTP v ulici Chilská na Praze 11 bude otevřeno každý den od 4:00 hod. ráno do 1:00 hod. po půlnoci tak, aby byla zajištěna návaznost dopravy na provozní dobu metra. Řidič, který využije tohoto parkoviště a dále bude cestovat do centra města MHD, zaplatí za zaparkované vozidlo 20 Kč za celý den.

Do konce letošního roku zahájí Technická správa komunikací  výstavbu dalších dvou P+R parkovišť. Na počátku října začne s výstavbou parkovacích ploch nedaleko zastávky Praha – Běchovice střed. Nové parkoviště P+R u železniční zastávky Praha – Běchovice střed nabídne individuálním motoristům prostor, kde budou moci svá vozidla odstavit a rychle a pohodlně přejít na MHD. Ve stejné době začne výstavba také P+R u železniční zastávky Praha Braník. Obě parkoviště by měla být dokončena na počátku prosince letošního roku. Motoristé, kteří využijí služeb nového parkoviště, které bude bezobslužné, tedy zpočátku bez poplatku, budou moci dál do centra města pokračovat z nedaleké železniční zastávky. Cesta příměstským vlakem, který ze zastávky Běchovice střed jezdí každých 30 minut, trvá na Masarykovo nádraží přibližně 15 minut.

V první polovině roku 2020 by měla začít realizace dalších parkovišť v Praze Hostivaři v ulici Dolnoměcholupská a v Praze Lipencích.

P+R                                        Počet park. míst                                Termín (plán)

Praha Opatov                         212 + 4× ZTP                                     1. 10. 2019

Praha Běchovice střed           60 + 4× ZTP                                      9. 12. 2019

Praha Braník                          110 + 5× ZTP                                     prosinec 2019

Praha Hostivař                         83 + 4× ZTP                                      1.pol. 2020

Praha Lipence                          43 + 2× ZTP                                       1.pol. 2020

 

 

Zdroj: TSK Praha


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,19445 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20235 KB. | 17.07.2024 - 23:40:35