Jarní blokové čištění v ulicích hlavního města začne po velikonočních svátcích


blok
0 0 votes
Hodnocení článku

Technická správa komunikací (TSK) informuje řiciče, že od úterý 6. dubna bude probíhat celkový strojní a ruční úklid po zimním období, v rámci kterého se uklidí zejména posypový materiál a dalších nečistoty. Stejně jako v minulých letech budou řidiči muset před čištěním přeparkovat svá vozidla. Na to je v ulicích upozorní dopravní značení, které se začne na daných místech objevovat od 29. března. Jedná se o přenosné značky zákaz zastavení, kde je na dodatkové tabulce uveden datum a čas. Na vytipovaných blocích bude použito přenosné dopravní značení „Zóna s dopravním omezením“ a „Konec zóny s dopravním omezením“, které by mělo v některých místech nahradit velkou řadu přenosných dopravních značek zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou. Řidiči je budou potkávat vždy týden před zahájením blokového čištění v konkrétní ulici. Doba čištění je od 8.00 do 15.00 hod.

V prvním týdnu stroje a pracovníci úklidových čet vyčistí ulice v městských částech Praha 2, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 15, 16 a 17. V dalších týdnech se čištění rozšíří i do zbylých částí Prahy podle předem schváleného harmonogramu. Čištěny budou Městské části Praha 1 až 17. Úklid Pražské památkové rezervace (PPR) na území MČ Praha 1 proběhne o víkendech.

Informace o blokovém čištěních v každé lokalitě lze nalézt na  www.tsk-praha.cz. Mimo sledování přenosného dopravního značení a vyhledání informace na webu nabízí TSK ještě další možnost, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění. Tou je služba TSK-INFO a odkaz na ni najdou zájemci na hlavní stránce webu společnosti (www.tsk-praha.cz). K aktivaci služby stačí jednoduchá registrace, kdy je po vyplnění registračního formuláře zájemci zaslán e-mail se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastavit zasílání požadovaných informací. Tuto službu nabízí TSK bezplatně.

Zdroj, foto: TSK Praha

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,28825 s | počet dotazů: 207 | paměť: 20346 KB. | 12.04.2024 - 00:07:30