Místo parkoviště P+R vyroste parkovací dům


0 0 votes
Hodnocení článku

(11:30) Magistrát hlavního města Prahy plánuje rozšířit kapacitu parkovacích míst u stanice metra Černý Most.  Jedná se o novostavbu velkokapacitního parkovacího domu s kapacitou 880 parkovacích míst, který bude sloužit místo stávajícího záchytného parkoviště P+R 294 parkovacích míst.

Připravovaný záměr – stavba parkovacího domu „ČERNÝ MOST III. P+R“ je situována na východním příjezdu do hlavního města Prahy – za výjezdem z komunikace R1 ze směru od Mladé Boleslavi a od Hradce Králové, při silnici první třídy Chlumecká. V současné době je na této ploše, v blízkosti konečné stanice metra trasy B, provozováno stávající parkoviště P+R (označované jako P+R Černý Most I). 

Příjezd do parkovacího domu je navržen z komunikace NN 4142, a to z obou směrů této komunikace. Pro příjezd od východu (odbočení vlevo) se předpokládá pro vozy, které přijedou ze směru od podjezdu pod ul. Chlumeckou, částečně ze směru Mladá Boleslav a Hradec Králové po Chlumecké. Příjezd ze západu s pravým odbočením do parkovacího domu se uvažuje jako hlavní pro vozy z Chlumecké ze směru Mladá Boleslav, Hradec Králové a dále také ze směru od ČSPHM od Rajské zahrady. Výjezd z parkovacího domu bude jeden dvoupruhový ze severní fasády na místní kom. NN4142, směr východ a západ, vždy přes připojovací pruhy. Dále je navržen jeden výjezd z jižní fasády parkovacího domu přímo na ulici Chlumeckou (směr centrum).

Na základě jednání s OD MHMP a Odboru služeb dopravní policie bude součástí stavby i úprava křižovatky komunikace NN4142 a sjezdu z ulice Chlumecká směrem k Hornbachu. Hlavní vstup a výstup pro pěší se uvažuje z lávky přes ulici Chlumeckou. Vedlejší vstup bude zřízen též v prostoru vjezdu a výjezdu vozidel a v severovýchodní části objektu (směrem k Hornbachu). Únikové východy z PD budou orientovány na chodník v ulici Chlumecká.

http://www.praha14jinak.cz/_d/parkovaci_dum_cerny_most_zakres_01.jpg


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,16467 s | počet dotazů: 199 | paměť: 20418 KB. | 23.05.2024 - 23:18:01