Technická správa komunikací hl. m. Prahy zahájila výstavbu nové lávky pro pěší


Lávka se staví v lokalitě Prahy 5 (MČ – Jinonice) na parcelách mezi ulicemi Radlická, U Trezorky, Klikatá a Peroutkova. Nová lávka bude sloužit pro převedení pěšího provozu od stanice metra Jinonice do nově budovaného areálu Waltrovky. První chodci se po lávce projdou na konci září 2017.

Chodník pro přístup na lávku směrem od Radlické ulice se bude skládat s částí, které budou napojeny na stávající chodník v ulici Puchmajerova a na stávající stezku pro pěší Do polí. Nová část chodníku bude tvořena vyrovnávacím schodištěm. K tomuto schodišti bude navazovat nová část chodníku až k opěře lávky. Nosná konstrukce je tvořena spojitou deskovou konstrukcí, která je uložena na kalotová ložiska a vrubové klouby. Opěry jsou železobetonové, založené hlubině. Součástí projektu je i úprava veřejného osvětlení. Realizace stavby proběhne v termínu  od 24.03. do 30.09.2017.

Waltrovka je nový projekt společnosti Penta, jehož cílem je revitalizovat rozlehlé území v pražských Jinonicích v místech bývalé továrny Walter Motors. Staví se zde více než 650 bytů v pěti až sedmi podlažních budovách a 50 rodinných řadových domů. Dále pak nové administrativní budovy, obchody a rozsáhlý park o rozloze cca 2ha. Vizualizace projektu včetně nové lávky http://www.waltrovka.cz/byty-a-domy/

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,04493 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20259 KB. | 18.04.2024 - 13:57:56