Stavební úpravy pomohly ke zklidnění dopravy v centru Přelouče


n200808271546 P8085491
0 0 votes
Hodnocení článku

Stavební práce v letech 2006 – 2007  zahrnovaly výměnu povrchu vozovek i chodníků a  také úpravy, které pomohly zklidnit dopravu a zvýšit bezpečnost chodců. Foto v článku.V ulici Pražská a Hradecká došlo k opravě podkladních vrstev silnice, položen byl nový živičný povrch,  nově byly osazeny stávající žulové obrubníky a byla provedena výměna chodníkových dlažeb. Pro zajištění větší  bezpečnosti chodců byly zřízeny zvýšené přechody včetně osvětlení. Na Masarykově náměstí byla provedena úprava parkovacích míst parkoviště a nově zhotovena parkovací stání pro tělesně postižené včetně úpravy chodníků pro bezbariérový přístup. Také autobusová zastávka byla upravena pro bezbariérový nástup a výstup osazením zaoblených obrubníků.

Přelouč - přechod  na Hradecké ulici a dopravní značení  Přelouč - Masarykovo náměstí

Pro podélné parkování byla zhotovena parkovací stání s novými parkovacími automaty v ulici Pražské i Hradecké. V souběhu se stavebními pracemi došlo k přeložení části plynového potrubí, přeložení části vodovodního řádu a výměně vodovodních přípojek, přeložení sdělovacích a silových kabelových rozvodů. V Hradecké ulici a ul. 28. října byly vyměněny stožáry veřejného osvětlení. Po dokončení stavebních prací došlo ke změně dopravního režimu. Z původně obousměrného provozu je v ulici Pražská, Masarykovo náměstí a ulice Hradecká provoz jednosměrný pro motorová vozidla. Cyklisté však mají na nově opravených komunikacích svůj prostor. V ulici Hradecká byla zřízena jednosměrná cyklistická stezka, která pokračuje přes Masarykovo náměstí a odklání se do ulice Zborovské.

Okružní křožovatka - Přelouč Přelouč - Masarykovo náměstí

 Do ulice Pražské se vjíždí z okružní křižovatky, která byla investiční akcí ŘSD Pardubice. Křižovatka umožňuje průjezd tranzitní dopravy a současně napojení dopravy na místní komunikace a velkoprodejnu. Celkově působí stavební úpravy v centru města příjemným dojmem a především zvýšené přechody nutí řidiče zpomalit rychlost. A to velice důležité. Na Masarykově náměstí je totiž umístěna škola!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10812 s | počet dotazů: 195 | paměť: 24519 KB. | 24.04.2024 - 17:43:52