Správa železnic připravuje výstavbu kolejového napojení Letiště Praha


0 0 votes
Hodnocení článku

V rámci přípravy projektu modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla Praha podepsala Správa železnic počátkem prosince Smlouvu o společném záměru a Smlouva o sdružení sektorových zadavatelů, které umožní společně připravovat a koordinovat jednotlivé projekty výstavby kolejového napojení na území Letiště Praha s ohledem na specifika infrastruktury letiště.   Smlouvy se konkrétně týkají koordinace projektu výstavby Zaokruhování železničního spojení na letiště do trati Praha – Letiště Václava Havla Praha – Kladno, který zajišťuje Správa železnic, s projektem rozšíření Terminálu 2 a příslušných pojezdových letištních ploch (tzv. APRON D2), který připravuje Letiště Praha. V případě společného postupu Správy železnic a Letiště Praha se jedná zejména o koordinaci plánované tunelové trasy zaokruhování pod objekty Terminálu T2 včetně přilehlých pojezdových ploch.

„Uzavření smluv umožní technickou i časovou souslednost při přípravě a následné realizaci staveb. Tento postup navíc zajistí oběma stranám i úsporu finančních nákladů,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

„Nově uzavřené smlouvy mezi Správou železnic a Letištěm Praha jsou dalším krokem na cestě ke zprovoznění kolejového napojení letiště s centrem Prahy, na kterém se Správou železnic úzce spolupracujeme. Praha je momentálně vedle Dublinu jediným hlavním městem v Evropě, které nemá kolejové napojení centra na letiště. Zprovoznění vlaku je také podmínkou pro další rozvoj letiště. Obojí je nezbytné pro zvýšení komfortu pro cestující a rozvoj dalších leteckých spojení. Bez vlaku a rozvoje se pražské letiště nemůže stát moderním letištěm 21. století,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Zdroj: SŽ


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,14882 s | počet dotazů: 216 | paměť: 20362 KB. | 18.07.2024 - 23:01:23