Malby místních umělců zdobí železniční podchod v Berouně


4 1 vote
Hodnocení článku

Podchod pod železniční tratí ve Svatojánské ulici na Závodí zdobí díla berounských výtvarníků Tomáše Petříčka a Václava Matouška a studentů místní střední pedagogické školy. Tak byla dokončena celková rekonstrukce objektu, která začala v prosinci roku 2020, kdy se město dohodlo s vlastníkem podchodu Správou železnic na jeho opravě. Město investovalo do nového osvětlení, zbytek byl již v režii Správy železnic, která na své náklady opravila schodiště se zábradlím, podlahy podchodu, zajistila nový odtokový kanál a sanaci problémových míst.

„Po dokončení stavebních úprav jsme se se zástupci Správy železnic domluvili, že prostory podchodu vyzdobíme malbami. O spolupráci jsme požádali místní výtvarníky a na naši výzvu se přihlásili dva zájemci,“ uvedl místostarosta Michal Mišina. Jako první se do práce pustil učitel výtvarné výchovy na berounské střední pedagogické škole Tomáš Petříček, který se svými studenty vyzdobil stěnu přiléhající směrem k závodskému nádraží.

O prvním listopadovém víkendu pak protilehlou stěnu vymalovali Tomáš Petříček s druhým výtvarníkem Václavem Matouškem, a to podle jeho návrhu. „Věříme, že díky výtvarnému dílu  v podchodu zamezíme řádění sprejerů. Doufáme, že sprejeři budou akceptovat díla ostatních a nebudou je ničit svými „výtvory,“ dodal Michal Mišina.

Zdroj:

Město Beroun


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
4 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,32056 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20175 KB. | 13.07.2024 - 02:02:35