Rekonstrukce stanice Praha-Smíchov začne na podzim, odstraní se lávka pro pěší


PS
0 0 votes
Hodnocení článku

Správa železnic získala stavební povolení pro rekonstrukci stanice Praha-Smíchov, což znamená, že se bude jednat o zásadní proměnu pro toto nádraží. Rekonstrukce bude rozdělena na etapy a už za několik dní bude známo, kdo se bude podílet na první části této stavby. První etapa zahrnuje snesení části kolejiště a demontáž lávky, která umožňuje přístup do Radlické ulice.

Odstranění ocelové lávky ve stanici Praha-Smíchov se plánuje na podzim tohoto roku. Během této doby dojde k posílení spojů MHD, aby cestující mohli i nadále pohodlně cestovat. Snížení počtu kolejí ve stanici bude mít vliv na prodloužení jízdy vlaků ve směru na Žvahov, ale pro cestující nebude v této etapě stavebních prací žádné omezení.

Stavbaři se budou dále věnovat demontáži trakčního vedení, přeložení kabelů napájecího vedení z trafostanice a úpravě veřejného osvětlení. V místě, kde bude přerušená staniční kolej číslo 6, se vybuduje provizorní nástupiště o délce 100 metrů. Zároveň se odstraní dopravní kancelář, která se nachází pod stávající lávkou pro pěší.

Tato první etapa rekonstrukce stanice Praha-Smíchov je součástí většího plánu, který má Správa železnic na rekonstrukci celého nádraží. Navazující etapa, která bude zahrnovat hlavní objem stavebních prací, by měla být vyhlášena již v příštím měsíci. Samotné práce by měly začít na začátku příštího roku.

Celkově se jedná o velký krok vpřed pro modernizaci a zlepšení dopravní infrastruktury v Praze. Rekonstrukce stanice Praha-Smíchov by měla přinést výrazné zlepšení pohodlí a bezpečnosti cestujících a usnadnit jejich přestupy mezi různými druhy dopravy.


Zdroj: Správa železnic, státní organizace

Foto: VitVit / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,06289 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20540 KB. | 22.05.2024 - 02:57:46