Rekonstrukce historického viaduktu na trati z Tábora do Písku


Viadukt
0 0 votes
Hodnocení článku

Správa železnic, státní organizace, která se stará o železniční infrastrukturu v České republice, vyhlásila výběrové řízení na rekonstrukci Sepekovského viaduktu. Jedná se o 148 metrů dlouhý kamenný most s 10 klenebními oblouky, který překonává údolí říčky Smutné mezi stanicemi Božejovice a Sepekov. Most je součástí trati z Tábora do Písku, která byla postavena v roce 1889 a je jednou z nejstarších v zemi.

Rekonstrukce viaduktu je plánována od června letošního roku do dubna příštího roku a bude stát přibližně 88 milionů korun. Cílem je zpevnit nosnou konstrukci mostu, obnovit železniční svršek a upravit kabelové trasy. Největší dopad na provoz vlaků bude mít tříměsíční výluka od začátku září do konce listopadu.

Rekonstrukce Sepekovského viaduktu je důležitým krokem pro zvýšení kapacity a bezpečnosti trati z Tábora do Písku. Po dokončení prací bude možné na trati provozovat vlaky s vyšším zatížením a obnovit i vojenské přepravy. Pro nákladní dopravu navíc vznikne alternativní spojení přes řeku Vltavu mimo železniční uzel Praha.


Zdroj a foto: Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,45987 s | počet dotazů: 218 | paměť: 20460 KB. | 18.07.2024 - 15:46:39