Praha zřizuje novou Komisi pro elektromobilitu


0 0 votes
Hodnocení článku

Hlavní město pondělním rozhodnutím pražských radních zřizuje Komisi Rady hl. m. Prahy pro elektromobilitu jako součást svého dlouhodobého úsilí o podporu rozvoje elektromobility na svém území. Komise se bude zabývat např. otázkami výběru vhodných lokalit pro instalaci dobíjecích stanic, vyhrazeného parkování po dobu dobíjení a osazení souvisejícího dopravního značení, přístupnosti pro osoby s tělesným postižením či jiným pohybovým omezením nebo také dlouhodobým směřováním projektu EV-ready lamp. Dále také tvorbou jednotné metodiky povolování a budováním dobíjecí infrastruktury pro celé území Prahy, přívětivému rezervačnímu a platebnímu rozhraní pro uživatele, možností roamingu mezi infrastrukturou jednotlivých provozovatelů, využíváním dynamických tarifů a estetickou kvalitou infrastruktury a v neposlední řadě pobídkami pro řidiče a uživatele vozidel na elektrický pohon.

Doplňkově se komise bude věnovat též podpoře elektrické mikromobility, zejména elektrických jízdních kol a cargo kol, připomínkování navrhované legislativy a technických norem na národní úrovni, podpoře elektrického carsharingu, taxislužeb a tématům s přesahem do jiných oblastí.  Do nové komise jsou jako členové navrhováni jak zástupci politických subjektů, tak i zástupci městských společností, IZS a nezávislí experti působící v oblastech udržitelné dopravy, energetiky a rozvoje města.

Do rozvoje dobíjecí infrastruktury město v posledních třech letech investovalo cca 220 milionů Kč vč. DPH, a to zejména v rámci přípravy sítě dobíjecích stanic na lampách pouličního osvětlení. Dále jsou připravené investiční akce za dalších minimálně 90 milionů Kč vč. DPH. Cílem je mít v první fázi do roku 2026 cca 800 nabíječek na lampách veřejného osvětlení, každou se dvěma zásuvkami. Dále město připravuje koncesi s využitím evropských dotací na projekt samostatných dobíjecích stanic ve veřejném prostoru.

Komisí není nikdy dost.

 

Zdroj:

Magistrát hlavního města Prahy

Ilustrační foto:

B.Borová, IZDoprava.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,20450 s | počet dotazů: 195 | paměť: 20313 KB. | 22.04.2024 - 12:15:48