Obchvat Holešova bude otevřen pro dopravu do konce srpna


O dva měsíce se podařilo zkrátit původně plánovaný termín objížďky mezi Holešovem a Dobroticemi. Motoristé budou moci jezdit po novém obchvatu v obou směrech už v pátek 30. Srpna 2013. Zahájení provozu bude předcházet mimořádná prohlídka stavby, která se uskuteční ve čtvrtek 29. srpna ve 13 hodin. Jihovýchodní obchvat Holešova je označen jako silnice II/490, která propojí silnici II/438 směrem do Holešova od Bystřice pod Hostýnem s okružní křižovatkou na okraji holešovské průmyslové zóny a silnicí směřující do Zlína. Jde o novou silnici dlouhou 3,8 kilometru se dvěma jízdními pruhy. Celková šířka komunikace včetně krajnic činí 9,5 metru. Součástí obchvatu je i nadjezd přes železniční trať s násypy o výšce až 8 metrů nad okolním terénem.

Plný provoz s otevřením sjezdu do Partyzánské ulice bude na počátku listopadu 2013 a další  dokončovací a terénní práce budou na stavbě obchvatu pokračovat až do jara 2014. Smluvní cena za celou stavbu obchvatu činí 291,6 milionu korun. Ze 75 % je spolufinancována z evropských fondů v rámci Regionálního operačního programu Střední Morava. Jde o největší investiční stavbu v historii Ředitelství silnic Zlínského kraje. V době zkušebního provozu ještě nebude otevřena spojnice z obchvatu do ulice Partyzánské v Holešově. Osobní automobily ve směru od Dobrotic směřující do Holešova pojedou po obchvatu až na křižovatku se silnicí, která vede od obce Žopy, a po ní sjedou po ulici Bezručově do centra města. Nákladní automobily budou používat až silnici od obce Přílepy a budou vjíždět do Holešova po ulici Osvobození.

Obchvat vyloučí z centra Holešova tranzitní dopravu ve směru Zlín – Bystřice pod Hostýnem. Ještě výraznějšího efektu bude dosaženo po dokončení rychlostní komunikace R49 v úseku Hulín – Holešov, kdy bude vyloučena ze středu města i tranzitní doprava ve směru Hulín – Bystřice pod Hostýnem.

Plný provoz s otevřením sjezdu do Partyzánské ulice bude na počátku listopadu 2013 a další  dokončovací a terénní práce budou na

Po zprovoznění obchvatu uskuteční Ředitelství silnic Zlínského kraje podrobnější prohlídku dosavadních objízdných tras a ještě před zimou budou vyspraveny vážnější poruchy. V rozpočtu stavby obchvatu se na tyto nezbytné opravy objízdných tras počítalo s částkou cca 4 miliony korun. 

Zdroj: Ředitelství silnic Zlínského kraje


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,94418 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20187 KB. | 11.04.2024 - 22:03:17