Městská hromadná doprava (MHD) na Vsetíně se propojí s krajským dopravním systémem


0 0 votes
Hodnocení článku

Městská hromadná doprava (MHD) se na základě rozhodnutí zastupitelů zapojí od 1. dubna letošního roku do systému Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK). Jediná jízdenka postačí na jízdu autobusy MHD i příměstské dopravy a vlaky. Dlouhodobým záměrem města Vsetín a Zlínského kraje je zjednodušit cestujícím využití prostředků veřejné dopravy bez ohledu na jejího objednatele. „Cílem je, aby cestující v rámci území Zlínského kraje mohl cestovat a přestupovat mezi jednotlivými spoji na jediný doklad bez ohledu na to, zda jde o vlak či autobus příměstské nebo městské hromadné dopravy,“ vysvětlil místostarosta Petr Kudlík . Na základě rozhodnutí městských zastupitelů z pondělí 19. února se do IDZK zapojí také vsetínská MHD. „Tímto krokem dojde od 1. dubna ke zrušení stávajících tarifních a přepravních podmínek MHD Vsetín a sjednocení s tarify IDZK,“ uvedl místostarosta Kudlík a dodal, že od uvedeného data bude v MHD zvýšeno jednorázové jízdné z 12 na 15 korun, avšak současně bude také prodloužena přestupní doba z 30 na 45 minut. Ta bude navíc nově platit jak pro autobusy MHD, tak i příměstskou dopravu a vlakové spoje IDZK, a to v rámci celé tarifní zóny číslo 460, do níž spadají kromě území města Vsetín také obce Ústí a Janová.

Pro zakoupení předplatného jízdného, které bude oproti tomu současnému cenově příznivější, bude nově potřeba pro všechny prostředky veřejné dopravy na území kraje jediný nosič – tzv. karta Zetka. „Vybrat si přitom lze mezi sedmidenním, měsíčním, čtvrtletním nebo ročním předplatným. Cestující si může pořídit i více tarifních zón v rámci celého kraje, přes které pravidelně cestuje, a takto si je nahraje na kartu Zetka. Tu lze již nyní zakoupit on-line na webu www.idzk.cz nebo na přepážce společnosti Arriva vlaky ve vsetínské železniční stanici. V březnu plánujeme spuštění jejího prodeje také v přepravní kanceláři MHD ve věžovém domě,“ prohlásil místostarosta Kudlík s tím, že kompletní ceník předplatného jízdného je zveřejněn na webu www.idzk.cz.

Podle místostarosty si je město vědomo faktu, že součástí tarifního systému IDZK nejsou některé výhody, jichž mohou využít cestující vsetínskou MHD v současnosti. „Jde například o slevy pro seniory nad 70 let či bezplatné jízdné pro doprovod dětí do 3 let věku, převoz kočárku a držitele karet ZTP a ZTP/P. Do doby začlenění MHD do IDZK se budeme snažit tyto problémy v součinnosti se Zlínským krajem vyřešit tak, aby uvedené výhody zůstaly v platnosti,“ uzavřel místostarosta Kudlík.

 

Zdroj a foto:

Město Vsetín


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,16140 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20359 KB. | 22.04.2024 - 15:25:48