O stavbu obchvatu Bratislavy mají zájem čtyři uchazeči


Slovenské Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálního rozvoje včera představilo čtyři uchazeče o dostavbu dálničního obchvatu D4 a souvisící rychlostní silnice R7, které se budou realizovat metodou PPP. Všechna postupující konsorcia jsou z Evropy. Konsorcium ViaDunaj je vedeno francouzskou společností Vinci Concessions. Španělská společnost Cintra Infraestructuras Internacional vede konsorcium Obchvat Nula. Lídrem konsorcia pod názvem Astrela je rakouská společnost Strabag. Čtvrté konsorcium vede HOCHTIEF PPP Solutions, s nímž na stavební části úzce spolupracuje společnost HOCHTIEF CZ.

Všechna čtyři konsorcia nyní budou mít prostor, aby uvedenou silnici naprojektovala tak, aby byla co nejvýhodnější z pohledu provozu i výstavby. Představitelé ministerstva jsou spokojení s úrovní účastníků a nyní záleží, kdo předloží nejlepší projekt a nabídne správnou cenu. Stručně o realizaci projektu PPP: Soukromé konsorcium stavbu neprojektuje, postaví a provozuje, Stát veškeré náklady splácí po dohodnutou dobu – 30 let.

Co ještě víme?

Španělská společnost Cintra Infraestructuras Internacional  není  příliš známá, ale není to žádný „malý hráč“ , protože patří ke světově uznávaným soukromým provozovatelům dopravní infrastruktury( Španělsko, Kanada).

Francouzská skupina Vinci má na slovenském stavebním trhu významné slovo. Podařilo se jí realizovat dosud jediný  projekt PPP na Slovensku při stavbě rychlostní komunikace R1  u Nitry.

Sdružení Hochtief má silné postavení v Česku i v Rakousku. Je to významná evropská firma, která se už jednou pokoušela uspět projektem PPP na stavbu dálnice z Bratislavy do Košic. K realizaci nedošlo.

Strabag má na slovenském trhu dobré postavení. V posledních letech se mu podařilo získat nejvíce dálničních zakázek. Součástí sdružemí Strabag je firma Reding Infrastructure, která je dceřinou firmou Reding Tower 2 – vlastník je slovenský developer Ladislav Veršovský.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13101 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20291 KB. | 19.07.2024 - 00:14:48