Nový dopravní terminál Hranečník má už zaběhnutý provoz


dscn1389

Od 28. února 2016 je v provozu dopravní terminál, který nabízí cestujícím ze směru od Havířova, Karviné a ve směru z městských částí nalézajících se východně od centra města nové přestupní místo na tramvaje a trolejbusy. Veškerá nástupiště jsou zastřešena a cestujícím pro delší čekání mají k dispozici vytápěnou čekárnu včetně WC a své zázemí zde mají i řidiči. Celý prostor dopravního terminálu včetně budovy je pod stálým dohledem Městské policie.

Vlastní přestup probíhá jen příčným přechodem příslušného nástupiště o šířce do 10 metrů. Terminál představuje společnou zastávku tramvají a trolejbusů směr centrum, což je výhoda pro cestující, kterým vyhovují obě možnosti přestupu, mohou odjet prvním spojem. Obdobně mohou odjíždět vozidla z jedné zastávky bez ohledu na dopravce i autobusové spoje ve směru z města.

Terminál stojí v místě bývalého tramvajového obratiště, které je kompletně přebudováno, vznikly zde nové komunikace sloužící autobusové a trolejbusové dopravě a také nové trolejbusové obratiště. Uživatelům individuální automobilové dopravy nově slouží také záchytné parkoviště P+R situované přímo v terminálu.

Nový terminál má zaběhnutý provoz a cestující si už zvykli na změny, které zprovoznění terminálu provázelo. Celá stavba sice voní novotou, ale působí stroze a osamoceně obklopená zelení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,27191 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20093 KB. | 12.07.2024 - 19:15:09