Nově dokončená propojka je prvním dílkem vnitřního obchvatu města Tábor


0 0 votes
Hodnocení článku

stazeny souborO dva měsíce dříve, než bylo původně v plánu, se podařilo zprovoznit pro řidiče napojení průmyslové zóny Tábor východ s Vožickou ulicí. Ti tak tuto komunikaci ve druhém největším jihočeském městě užívají od pátku 30. září. V Táboře tak během tří let vznikla nová komunikace mezi ulicemi Chýnovská a Vožická. „Začíná v prostoru křižovatky u stanice táborské záchranné služby v Měšicích. Právě na této křižovatce došlo také k několika úpravám. Dále pokračuje stoupáním mezi stávajícími výrobními areály a zástavbou rodinných domů při ulici Na Vojtěchu až k připojení na Vožickou ulici,“ popsal náměstek hejtmana pro investice Tomáš Hajdušek. Zástavba rodinných domů je od komunikace oddělena zelení osázeným protihlukovým valem.  Investice do propojky o délce 1,4 kilometru si vyžádala 137,5 milionu korun. „Z toho 120,5 milionu hradil kraj a necelých 17 milionů Tábor. Zhotovitelem stavby byla firma EUROVIA CS,“ dodal hejtman Martin kuba .

Jak uvedla vedoucí táborského Odboru investic a strukturálních fondů Eliška Pospíšilová, město Tábor bylo investorem části stavebních objektů ve výši 16,3 mil. Kč s DPH. Po dokončení a finální kolaudaci, které bude předcházet měření hluku, převezme do své správy cyklostezku, lávku pro pěší, příjezdovou komunikaci k výrobním areálům a kanalizační sběrač vedoucí do Zavadilské ulice.

Nové dopravní propojení ulic Chýnovská a Vožická ocenil starosta Tábora Štěpán Pavlík. „Tato významná dopravní stavba je v územním plánu Tábora řadu let. Jsme rádi, že ve spolupráci s hlavním investorem, Jihočeským krajem, byla úspěšně dokončena. Uleví dopravní zátěži v Zavadilské ulici a problematické křižovatce u firmy Brisk. Propojka se stává prvním dílkem vnitřního obchvatu města, kdy těžká nákladní doprava může od příjezdových cest do Tábora proudit přímo do průmyslové zóny, aniž by zatěžovala intravilán města.“ Na dokončenou jižní část propojky by měla v budoucnu navázat ještě severní část, která spojí Vožickou ulici a silnici I/19 tvořící obchvat směrem z dálnice D3 přes lanový most na Písek.

Zdroj a foto: Jihočeský kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15347 s | počet dotazů: 207 | paměť: 20281 KB. | 13.06.2024 - 02:21:28