Modernizace Branického mostu: Zdvoukolejnění a rozšíření pro plynulejší železniční provoz


Bran
3 2 votes
Hodnocení článku

Práce na zdvoukolejnění Branického mostu mezi stanicemi Praha-Radotín a Praha-Krč se rozjedou na začátku prázdnin. Správa železnic získala v květnu společné územní rozhodnutí a stavební povolení a nyní vybrala také zhotovitele stavby. Společnost „TBR + PORR + EŽ + GJW – KRČ“, kterou tvoří Metrostav TBR, PORR, Elektrizace železnic Praha a GJW Praha, uspěla ve výběrovém řízení s nabídkovou cenou 2 148,5 milionu korun bez DPH. Práce budou trvat celkem 13 měsíců.

Realizace stavby umožní přesun vlaků mezi hlavním a smíchovským nádražím během plánované rekonstrukce mostů pod Vyšehradem. Bude především vybudována druhá traťová kolej mezi odbočkou Tunel před Branickým mostem a stanicí Praha-Krč. Současně se postaví nová odbočka Spořilov, která umožní přejezd vlaků z jedné koleje na druhou.

Projekt zahrnuje také sanaci Branického mostu, vybudování nového přemostění Údolní ulice a výstavbu technologických objektů v Krči a na Spořilově. Zastávka Praha-Kačerov, která dosud měla jen jednu kolej, získá nové nástupiště o délce 220 metrů a novou lávku zajistí přestup na metro a autobusy MHD.

Branický most, také známý jako most Inteligence, byl postaven v polovině minulého století. Železniční provoz na něm začal v roce 1964. Původně měl být dvoukolejný, ale stavbaři nakonec položili jen jednu kolej. V současnosti slouží převážně nákladním vlakům a je součástí nákladního průtahu Prahou. Při hodnocení nabídek bylo důležité zohlednit zkrácení doby, po kterou bude nutné přerušit dopravu při provádění prací na mostě.


  • Foto: SimcaCZE / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
  • Zdroj: Správa železnic, státní organizace

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
3 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,27530 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20357 KB. | 11.06.2024 - 22:02:42