Mimořádná vedra si v Bratislavě vyžádala mimořádná opatření


0 0 votes
Hodnocení článku

Bratislavská radnice se snaží obyvatelům města pomoci přečkat ve vyhřátých ulicích úmorná letní vedra. Během dnů, kdy  vystoupí během dne teploty nad 30 stupňů Celzia, se bude vybraná síť ulic kropit užitkovou vodou. Do letního plánu údržby komunikací patří i kropení, kam jsou zařazené silnice I. a II. Třídy, městské chodníky o celkové výměře téměř 3,3 milionu m2. Při kropení se postupuje podle schváleného plánu. Výjezdy se také přizpůsobují aktuální prašnosti cest a teplotě.

Pro upřesnění – Užitková voda je voda hygienicky nezávadná, nepoužívá se jako pitná voda na vaření Může pocházet z jakéhokoliv zdroje, pokud vyhovuje zdravotním a technickým požadavkům, používá se na mytí, koupání na výrobní účely. Na užitkovou vodu se nekladou taková přísná kriteria, pokud jde o fyzikální vlastnosti (teplota, barva, zákal), jako na pitné vody, ale nesmí být odpudivá, nesmí obsahovat toxické látky a ze zdravotního hlediska musí vyhovovat normě, platné pro pitnou vodu.

Další opatření, které přijalo vedení radnice v Bratislavě, je pomoc při zajištění pitného režimu v centru města. Na Hlavnom náměstí  je od  20.června 2012 přistavena u Rolandovy fontány cisterna s pitnou vodou. Město ji zde umístilo ve spolupráci s Bratislavskou vodárenskou společnosti. Kapacita cisterny je 1000 litrů vody a napít se může každý zdarma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,30524 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20032 KB. | 26.06.2024 - 00:35:03