V Bratislavě opraví v roce 2018 celkem 100 km jízdních pruhů městských komunikací


V tomto roce čeká Bratislavu masivní oprava cest po celém městě. Do oprav komunikací investuje město 16 milionů eur, z čehož je 7 mil. z rozpočtu města a 9 mil. eur je vládní dotace. Celkově se opraví 100 km jízdních pruhů. Za poslední tři roky to bude až 200 km opravených silnic, co tu v minulosti nebylo.

„Při opravách se zaměříme zejména na radiály a hlavní tahy. V tomto roce dokončíme opravu Panonské ulice a uděláme i polovinu Dolnozemskej ulice. Opravovat budeme i ulici Račianskou a dvě spojnice k radiální komunikaci – Bajkalskou a Jiráskovou. Mou vizí je do roku 2021 opravit všechny hlavní tahy v Bratislavě, „řekl primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Kromě hlavních tahů se budou opravovat i cesty v každé městské části.  Ve Starém Městě se opraví například Brnianská a Cintorínská, v Novém Městě Račianská a Odborárská, v Petržalce Panonská, Dolnozemská, Mamateyova, v Ružinově například Bajkalská, v Rači Při Vinohradech a Púchovská, ve Vrakuně ulice Hradská, ve Vajnorech Rolnická a další. Hlavní město opraví i úseky, které jsou ve velmi špatném technickém stavu jako je například Pionierská.

Většinu oprav plánuje hlavní město realizovat přes letní prázdniny, aby se tak co nejméně zatěžovala doprava a mobilita ve městě. Jako první budou opravovat silnice v blízkosti plánovaného obchvatu D4R7, aby byly během předpokládaných dopravních omezení v této oblasti již hotové.

Součástí balíčku oprav je i vybudování bezbariérových úprav přechodů pro chodce, opraví  se 19 km chodníků a 26 zastávek MHD bude bezpečnějších.

V roce 2017 hlavní město opravilo 50 km silnic, 10 km chodníků, 19  zastávek MHD a zrealizovalo bezbariérové ​​úpravy přechodů pro chodce. Z rozpočtu města na to bylo vyčleněno 9 mil. eur.

Zdroj: Bratislava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,02809 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20249 KB. | 25.07.2024 - 03:29:16