Město Hodonín připravuje stavbu lávky u zoo přes silnici I/55


Image 3
0 0 votes
Hodnocení článku

Výstavba lávky pro pěší a cyklisty přes silnici I/55 se co nevidět stane realitou. Rada města na svém jednání  dne 4. 5.2021 schválila vyhlášení veřejné zakázky na dodavatele této stavby. Práce na přemostění silnice I/55 by tak dle předpokládaných termínů mohly být zahájeny již v srpnu tohoto roku. Celková délka lávky včetně navazujících úseků bude 251,48 m, samotné přemostění pak bude měřit 55.55 m na délku a 3,80 m na šířku. Stavba bude zahrnovat nejen samotnou dřevěnou konstrukci lávky tvořenou dvojicí nosníků, ale také navazující komunikace, které vyústí na stávající účelové cestě. Rozpočtované náklady stavby jsou ve výši 17 mil. korun. Lhůta pro podání nabídek končí 7. 6.

Zajištění bezpečnosti na komunikaci I/55 je již několik let jednou z priorit vedení města. Problematickým místem je zejména křížení s účelovou komunikací u zoo, která je zároveň vstupní branou do lesa a na stezku spojující Hodonín s okolními obcemi. V minulosti se zde bohužel stalo několik nehod s tragickými následky. První impulz pro vybudování lávky v tomto místě vzešel již z ankety Veřejného fóra v roce 2017, kdy lidé stavbu zařadili ve veřejném hlasování o prioritách města na 1. místo. Od té doby bylo téma předmětem diskuzí mezi občany i politiky. Zastupitelé města na svém prosincovém zasedání schválili rozpočet, který zahrnoval i prostředky na realizaci této stavby. „Jsem rád, že to, co jsme si předsevzali a slíbili lidem, se nám daří plnit. Pevně věřím, že termín dokončení na konci letošního roku je opravdu reálný a pěší i cyklisté se budou moci bezpečně dostat přes velmi frekventovanou cestu,“ řekl starosta Libor Střecha.

Diskutovaným je zejména požadavek Ředitelství silnic a dálnic, aby byla lávka z důvodu plánovaného vybudování dálnice D55 pouze stavbou dočasnou. Na tuto skutečnost proto město reagovalo již při zadání zpracování projektové dokumentace a lávku bude později možné demontovat a využít například pro přemostění ramene Staré Moravy.

Zdroj: Město Hodonín


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,22323 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20296 KB. | 23.06.2024 - 21:56:00