Mattoni Muzeum a Mattoniho stezku mohou navštívit návštěvníci Kyselky


Slavnostní otevření stezky pro veřejnost proběhne dnes od 15 hodin na prostranství před Mattoni Muzeem, které tím zároveň zahájí svou třetí turistickou sezonu. Šestnáct zábavných a poučných zastavení čeká návštěvníky nově vybudované tříkilometrové naučné stezky v Kyselce u Karlových Varů. Mattoniho stezka “Po stopách skřítků“ poskytne návštěvníkům informace o historii Kyselky i o budovách bývalých lázní, které prochází stavební obnovou. Trasa vede z velké části po původních promenádách z doby Heinricha Mattoniho, kdy byly hojně využívány tehdejšími lázeňskými hosty a turisty. Na významných zastávkách jsou tabule přibližující dobová odpočinková místa i historii přilehlých staveb. Autorem nápadu na vytvoření okružní naučné stezky, kterou provází skřítci coby součást tamních legend, je místní rodák, starosta Kyselky Aleš Labík.

Příběhy se skřítky sestavila paní Božena Turoňová, ředitelka vzdělávacího spolku Bludiště, z vyprávění pamětníků i pracovníků Mattoni Muzea. Originální ilustrace ztvárnil mezinárodně uznávaný ilustrátor a grafik Oldřich Jelen. Historické fotografie a informace, které se objevují na informačních tabulích Mattoniho stezky, poskytli známý historik Lubomír Zeman a místní rodák Ferdinand Holly.

Naučnou stezku vybudovala obec Kyselka, část nákladů pokryla dotace Karlovarského kraje v rámci podpory aktivit cestovního ruchu, a na vznik stezky významně přispěla také společnost Karlovarské minerální vody.

Po tříkilometrové procházce se mohou turisté osvěžit minerální vodou Mattoni v kavárně Mattoniho muzea a prohlédnout si jeho stálou expozici. Na polovinu května 2018 chystá muzeum pro návštěvníky překvapení navazující na loňskou úspěšnou výstavu kostýmů ze seriálu Já, Mattoni.

Více informací i stezce na http://www.mattonihostezka.cz

Více informací o muzeu na http://www.mattonimuzeum.cz

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,01266 s | počet dotazů: 198 | paměť: 20330 KB. | 17.05.2024 - 23:40:21