Zlatý most ve Vietnamu se stal turistickým magnetem


Vietnam se dlouhodobě snaží zvýšit počet zahraničních turistů a propagovat se jako destinace v jihovýchodní Asii, kterou musí každý vidět. V loňském roce do země přijelo 13 milionů návštěvníků – převážně z Číny – ovšem Vietnam stále zaostává za Thajskem, kam v roce 2017 přijelo 35 milionů zahraničních turistů. Vietnam se však čím dál víc snaží lákat návštěvníky na „netradiční“. Pokud se chtějí turisté projít po mostě, který podpírají „božské ruce“, pak mohou vyrazit k nejnovější vietnamské turistické atrakci – 150 metrů dlouhému Zlatému mostu, který je uhnízděný v horách nedaleko města Danang a drží ho dvě obří, betonové dlaně, které vystupují mezi stromy. Most se nachází se nad pohoří Truong Son ve výšce více než 1 400 m nad mořem. Most vypadá jako zlatá stuha plovoucí na bílých oblacích. Nabízí návštěvníkům nádherný výhled na ohromné ​​zelené lesy a hory Da Nang.

Od června 2018, kdy byl v kopcích Ba Na otevřený, už tento most přilákal davy turistů, kteří nemohou odolat nutkání pořídit si selfie s „božskýma rukama“ v pozadí. Ohlas, jaký most vyvolal, asi nejvíce překvapil architekta Vu Viet Anha, který nečekal, že by mohl přilákat tolik pozornosti

Oblast, kde most stojí, je jednou z velkých turistických atrakcí ve Vietnamu. Na návštěvníky tu čeká lanovka, replika francouzské středověké vesnice včetně falešného hradu a katedrály pečlivě upravené zahrady a muzeum voskových figurín.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,97053 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20281 KB. | 18.07.2024 - 22:20:43