Malokapacitní autobusy SOR mají vyznačené preferované prostory


Piktoramy na podlaze autobusu1 300x199
0 0 votes
Hodnocení článku

 

Piktogramy na podlaze autobusu

Piktogramy na podlaze autobusu

Společnost Veolia Transport ČR (VT ČR) převzala od výrobce autobusů SOR první čtyři nová částečně nízkopodlažní vozidla typového označení CN 8,5.  Jedná se o malokapacitní autobusy, které si dopravce nově pořizuje. Zbývající vozidla budou dodána VT ČR během srpna a září 2012. Celková dodávka devíti autobusů bude financována z vlastních zdrojů, cena jednoho vozu se pohybuje kolem 3,3 milionu korun bez DPH.

Zbývající vozidla budou dodána VT ČR během srpna a září 2012. Celková dodávka devíti autobusů bude financována z vlastních zdrojů, cena jednoho vozu se pohybuje kolem 3,3 milionu korun bez DPH.

Nízkopodlažní autobusy zvýší komfort přepravy cestujících i ve Středočeském kraji. Autobusy jsou uzpůsobena i pro handicapované občany a rodiče s kočárky, kteří mají  usnadnění nástup a výstup do vozidla a mají v autobusu vyznačená preferovaná místa.

Malokapacitní autobus SOR CN 8,5 je střední dvounápravové dvoudveřové vozidlo určené pro linkovou dopravu osob na méně vytížených linkách. Autobus pojme 25 sedících a 32 stojících osob. Vozidlo má délku 8,4 metru, je vybaveno motorem Iveco NEF4 splňujícím emisní normu EURO 5 EEV o výkonu 110 kW, má manuální šestistupňovou převodovku ZF 6S 110 BO. Vozidla jsou vybavena mechanickou plošinou pro nástup invalidů na vozíku a předním elektronickým informačním panelem.

Autobusy mají lakování v červené barvě s nápisem Veolia Transport. Mezi zajímavosti patří grafické vyznačení emblému vozíčkáře a dětského kočárku na podlaze autobusu v prostoru středních dveří a použití odlišné potahové látky na sedadlech primárně určených pro méně mobilní cestující, handicapované osoby a těhotné (potah sedaček s příslušnými piktogramy).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,25048 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20503 KB. | 17.05.2024 - 17:01:11