Karlovarský kraj přispěl na projekt Sanitka plní přání  


0 0 votes
Hodnocení článku

V těžké nemoci a upoután na lůžko je obtížné cestovat. Existuje však jeden projekt, který některá přání dokáže splnit. Asociace Samaritánů České republiky po vzoru zahraničních partnerů jako je ASB Hamburg Wünschenwagen, v ČR vstoupila do roku 2023 s realizovaným projektem, který nemá za úkol nic jiného než zajištění dosud nesplněných přání klientů, které by byli bez další pomoci neuskutečnitelné. Celý projekt je postaven na osobním přístupu pro všechny klienty od dětí až po seniory. Cílem je plnit všechna možná přání, jako je například návštěva milovaného místa, svých blízkých, sportovních a kulturních akcí, cesta do zahraničí případně cokoliv, co přispěje k pocitu štěstí a spokojenosti. K tomuto účelu je vyčleněno sanitní vozidlo se speciální výbavou, jako je široké lůžko, kávovar, DVD projekce. Sanitka je specifická také tím, že umožňuje panoramatický výhled během transportu. Posádku tvoří kvalifikovaný zdravotnický personál a v případě potřeby je při transportu zajištěna přítomnost lékaře.

„Nejedná se o nákladná přání, která by byla nesplnitelná, stav pacientů je však většinou natolik vážný, že by si je sami splnit nedokázali. Můžeme-li být nápomocni a zajistit tímto malým finančním darem splnění byť jediného přání a udělat tak radost nemocnému člověku, učiníme tak velmi rádi,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Asociace samaritánů ČR již navázala spolupráci s Centrem paliativní péče, s různými nadacemi, hospici a dalšími organizacemi zabývajícími se pomoci lidem.

 

Zdroj a foto:

Karlovarský kraj

Asociace samaritánů ČR

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,18077 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20098 KB. | 25.06.2024 - 15:07:32