Evropské firmy pomohou rozšířit nákladní přístav na ostrově Mauricius


STRABAG, rakouská mezinárodně působící technologická stavební skupina, rozšiřuje a posiluje kontejnerový přístav v Port Louis na ostrově Mauricius, a to ve sdružení se společností Archirodon Construction (Overseas) Co. SA. Projekt o objemu cca 90 mil. € (115 mil. USD), na němž má STRABAG 50 % podíl, by měl být dokončen přibližně za dva roky.

Práce budou realizovány ve čtyřech etapách a jsou naplánovány tak, aby umožnily zachování provozu v přístavu. První etapa projektu se bude týkat úseku o délce 244 m a zahrnuje kotevní mola založená na mořském dně na trubkových ocelových pilotách a štětovnicích (kombi-stěna), související betonářské práce, vybavení přístaviště a přemístění tří jeřábů na kontejnery. Součástí této etapy je i rozšíření plochy určené pro skladování kontejnerů a výstavba vedlejších budov. Dokončení první etapy je plánováno v polovině roku 2015. Další tři etapy zahrnují modernizaci 560 m stávajícího přístavu. Tyto práce by měly být dokončeny v prosinci 2016.

Ostrov Mauricius, kde žije 1,2 mil. lidí, leží v Indickém oceánu asi 3.000 km východně od pobřeží Afriky. V Port Louis je velké přístaviště pro rekreační plavidla, ale je ještě důležitější je přístav pro nákladní lodě a překládku kontejnerů.

 

Informace o přístavu na stránkách https://www.marinetraffic.com/cz/ais/details/ports/1441

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,16923 s | počet dotazů: 203 | paměť: 28583 KB. | 23.02.2024 - 22:12:52