Do Vraného nad Vltavou vede nová cyklostezka


P9284541

Ve Vraném nad Vltavou se najíždí na novou cyklostezku u přívozu, kde sjede cyklista ze silnice III/1043 a najede na cyklostezku, která povede mezi řekou a silnicí. Ve dvou místech byla trase cyklostezky břeh je úzký a strmý.  Svah se musel postupně rozebrat a na patě svahu (u hladiny Vltavy) se navezly velké kameny, které jsou nosným prvkem svahové konstrukce. Krizovým místem je svah podél „parkoviště“ na začátku Vraného a pak místo, kde se cyklostezka napojuje na pražskou cyklostezku , která byla již dokončena a uvedena do provozu. Místo napojení je v místě vyústění Jarovského potoka, který je volně  vyveden na břeh řeky Vltavy. Asfaltové povrchy cyklostezek  jsou zde přerušeny a cyklisté musí projet mělkým vodním korytem  se dnem z velkých kamenů.  Pro cyklisty je to drobné zpestření, ale pro in line bruslaře je to nečekaná překážka.  cyklozstezka do Vraného nad Vltavou

Obec Vrané nad Vltavou získala dotaci na realizaci cyklostezky z Jarova do Vraného nad Vltavou. Projekt s názvem „Z venkova do Prahy a z Prahy na venkov na kole i pěšky – I. etapa“ byl podpořen z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS 2 Střední Čechy.

Stavbu cyklostezky provedla firma Chládek & Tintěra s.r.o. Práce byly zahájeny 23. června 2014 a doba výstavby byla stanovena na 83 kalendářních dní. Slavnostní otevření cyklostezky kroběhne 4.10.2014 od 14:00 hodin v Jarově pod železniční stanici.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,02288 s | počet dotazů: 202 | paměť: 20273 KB. | 19.07.2024 - 05:24:48