Mezi Lužcem a Hořínem na Mělnicku je pro cyklisty připravena nová cyklostezka


Díky evropské dotaci byla vybudována za finanční podpory Evropské unie komunikace o délce 2,5 km a šířce 3 m. Nová trasa se napojila na stávající páteřní cyklostezku Horní Počaply – Dolní Beřkovice – Hořín, kde ročně projede přes 15 tisíc cyklistů a stala se součástí mezinárodní cyklistické trasy Praha – Drážďany.

Stavba byla postavena v rámci projektu nazvaného Na kole bezpečně. Hlavním účelem tohoto projektu za 12,3 milionu korun, který podpořil Regionální operační program (ROP) Střední Čechy, bylo právě odklonění cyklistické dopravy ze značně nehodového úseku silnice I. třídy č. 16 a II. třídy č. 616 z Kralup nad Vltavou do Mělníka, na kterých v minulých letech docházelo i ke smrtelným nehodám cyklistů.  Nový úsek cyklostezky umožňuje bezpečný pohyb cyklistů a bruslařů, pro něž představuje díky rovinatému profilu ideální terén.

V Hoříně mohou cyklisté obdivovat zdymadlo Hořín, které je součástí plavebního kanálu Mělník – Vraňany je technickou památkou. Zdymadlo bylo postaveno v roce 1905 a autorem projektu je František Sander. Související článek  z roku 2008 o zdymadlu v Hoříně https://www.izdoprava.cz/2008/01/v-horine-je-zajimava-technicka-pamatka/

Středočeský kraj má vybudovanou již poměrně hustou síť cyklostezek, která se dále rozšiřuje. V současné době je kraj protkán celkem zhruba 318 kilometry cyklostezek, přičemž jen v loňském roce přibylo přes 33 kilometrů. Díky spolufinancování z ROP se nyní dokončuje například úsek cyklostezky Kolín–Veltrubská a Vrdy–Čáslav. Ještě v létě se má otevřít trasa Zeleneč – Lázně Toušeň, jejímž vybudováním vznikne spojení Prahy a cyklostezek podél Labe.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,51819 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20179 KB. | 21.06.2024 - 13:16:57