Středočeský kraj pokračuje v podpoře cykloturistiky a cyklistické dopravy v regionu.


Celkem 22 milionů korun je připraveno pro stavby nových cyklostezek. Rada kraje projednala v pondělí 20. dubna 2015 záměr na vytvoření bezpečné komunikace pro bezmotorovou dopravu na Kolínsku. „V Týnci nad Labem a Krakovanech chceme vybudovat dvě stezky pro chodce a cyklisty o celkové délce 2,3 km a cyklotrasu o délce 0,5 km, která je propojí. O spolufinancování hodláme požádat Integrovaný regionální operační program. Cyklostezka Cerhenice–Velim bude dlouhá cca 2,7 km a povede mezi městysem Cerhenice a obcí Velim v okrese Kolín, bude na ni též přeložena cyklistická trasa č. 0109,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička (ČSSD).

„Právě probíhá projektová příprava cyklostezky Cerhenice–Velim, která vyjde na 10 milionů korun. Dnes jsme s radními projednali také záměr cyklostezky Týnec nad Labem – Krakovany, která by podle předpokladu měla stát 11,5 milionu korun. Nyní je ve středních Čechách celkem 316 kilometrů cyklostezek, přičemž jen v minulém roce jich přibylo přes 30 kilometrů,“ sdělil středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD).

V létě kraj chystá dále dokončit také cyklostezku Zeleneč – Lázně Toušeň, která spojí Labskou stezku s Prahou a lávku s cyklostezkami, díky níž budou moci cyklisté bezpečněji projet údolím Sázavy mezi Zbořeným Kostelcem a Týncem nad Sázavou po levém břehu řeky.

„Výjimečným projektem, který právě realizujeme, je cyklostezka určená i pro vozíčkáře na trase Trhový Štěpánov – Rehabilitační ústav Kladruby – Tehov. Tu budou moci využívat především pacienti Rehabilitačního ústavu Kladruby, aby po ní mohli jezdit na handbikách, což jsou jízdní kola na ruční pohon,“ doplnil radní Horčička.

Zdroj: Středočeský kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,35422 s | počet dotazů: 194 | paměť: 20346 KB. | 21.05.2024 - 22:27:16