Dnešním dnem zahajuje provoz Benešovský ekovláček


Benešovský ekovláček vyjede na první letošní jízdu v pátek 1.dubna 2016 a jezdit bude každý dne na trase Benešov – Konopiště. V měsíci duben třikrát denně, se zahájením plné turistické sezóny (od května do září) pak pětkrát denně, dle jízdního řádu. Cena jízdného je prozatím neměnná, stále 20 Kč, ale již ne na celý den, ale bude platit pouze na okruh (řidiči budou lístečky štípat na Masarykově náměstí a pak v Konopišti).

Zastávky zůstávají stejné jako v loňském roce. Pouze na Konopišti je jedna zastávka dočasně posunuta od křižovatky přímo k zámku k Růžové zahradě ke spodnímu vstupu, kam jede vláček rovnou z Tuškova (po dobu opravy mostu). Seznam zastávek  viz. Související článek ze zahájení provozu v roce 2015 https://www.izdoprava.cz/turistika-a-cestovani/2015/ekovlacek-spojuje-centrum-benesova-a-zamek-konopiste/

V loňském roce byly všechny zastávky (MTD) osazeny novými „informační” tabulemi. Na nich naleznete nejen informace o trase a jízdním řádu, ale také o zajímavostech a historii daného místa. Textové informace jsou uvedeny i v anglickém jazyce.

V den zahájení provozu povláčku bude na benešovském náměstí  ozdobený Velikonoční strom s malovanými či jinak zdobenými vajíčky. V letošním roce se sešlo s podporou občanů, benešovských mateřských a základních škol, ale i dalších institucí, úctyhodných 2.427 vlastnoručně vyrobených vajíček. K těmto vajíčkům byly přidané i ty z minulého roku. V centru města je tak nyní pověšeno 4.000 kusů.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11201 s | počet dotazů: 193 | paměť: 20123 KB. | 18.06.2024 - 22:19:44