Výstavba dopravního terminálu zkomplikuje dopravní situaci v Benešově


Výstavba velké dopravní stavby jakou je Terminálu Benešov, se významně dotkne organizace dopravy ve městě Benešov. Zahájení stavby je naplánováno na pondělí  3.06.2019. K tomuto datu vstoupí v platnost rozsáhlá dopravní opatření, ta budou vyznačena příslušnými dopravními značkami.

Dojde k přemístění všech autobusových zastávek z plochy autobusového nádraží i z ulice Nádražní do ulice Táborská, z tohoto důvodu budou zrušena parkovací místa po pravé straně Táborské ul. směrem dolů. Dále bude uzavřen podchod pro pěší do ul. Nádražní, chodci budou směrováni z výpravní budovy přes nově zřízený přechod přes ulici Nádražní. Pro příchod od vlaku k autobusům bude sloužit trasa pro pěší Jiráskova – Husova – Táborská.

Pro automobily bude zcela uzavřena část ulice Nádražní mezi ul. Žižkova a Jiráskova, objízdná trasa tohoto místa vede spodní částí autobusového nádraží, a to pouze směrem na Prahu, komunikace přilehlá a souběžná s budovou Agrodatu bude průjezdná pouze ve směru od ulice Žižkova směrem k ulici Jiráskova s přikázaným směrem jízdy vpravo do ulice Jiráskova a dále k ulici Husova. Parkoviště v Táborských kasárnách zůstane přístupné pro parkování automobilů s výjimkou vyznačeného pruhu před hlavní budovou kasáren, který je vyhrazen pro autobusy. Vozidla nad 3,5 t (MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHU) budou muset využít vyznačené objízdné trasy vedoucí ulicemi Hráského – Vlašimská – Čechova – Nová Pražská – Červené Vršky – Hodějovského.

Dojde také ke změně trasy ekovláčku a ruší se zastávka u nádraží ČD a u gymnázia v Husově ulici a nově se zřizuje zastávka v ul. Tyršova (pod budovou finančního úřadu).

ČSAD Benešov v současné době vyřizuje s ostatními dopravci změnové jízdní řády, nové jízdní řády s platností od 3.6.2019 budou zveřejněny ve 22. týdnu na adresách:   Jízdní řád IDOS ,  Portál IDOS, Linky PID

Výstavba velké dopravní stavby jakou je Terminálu Benešov, se významně dotkne organizace dopravy ve městě Benešov. Stavba se připravuje již od roku 2014 a zahrnuje prodloužení podchodu z nádraží ČD pod ulicí Nádražní, dále kompletní demolici a následnou přestavbu současného autobusového nádraží včetně výstavby budovy terminálu, zastřešení nástupišť a výstavbu sítí a jejich přeložek.

Veškerá projektová dokumentace je veřejně přístupná na webu Veřejných zakázek Města Benešov.

Zdroj: Benešov

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,28384 s | počet dotazů: 198 | paměť: 20245 KB. | 24.04.2024 - 18:11:42