Cyklisté mohou využívat novou cyklostezku mezi Zábřehem a Postřelmovem


4 1 vote
Hodnocení článku

Cyklisté na Zábřežsku mohou vyzkoušet jízdu na nové stezce, která je dovede ze Zábřeha do sousedního Postřelmova. Zajímavé je na ní to, že komunikace z větší části kopíruje původní už zaniklou polní cestu. Trasa je dlouhá 2,4 km  a povrch je vhodný pro cyklisty, in-line bruslaře i chodce. Stezka poslouží také jako spojnice mezi Zábřehem a Rovenskem. Na trasu na Rovensko je možné se napojit za mostem přes říčku Rakovec a dále směrem doleva. Směrem na Postřelmov vede  stezka okolo kapličky svatého Františka. Přítomnost zástupců hejtmanství na slavnostním otevření komunikace, ve čtvrtek 1. června, nebyla náhodná. Olomoucký kraj totiž do její stavby vložil nemalé finanční prostředky. „Celkem to byly zhruba tři milióny korun. Cyklisté teď nebudou muset pro jízdu mezi oběma místy využívat rušnou silnici I/44. Komunikace navíc navazuje na další značené cyklotrasy, takže případný výlet si budou moci kolaři prodloužit,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Olomoucké hejtmanství podporuje stavbu cyklostezek dlouhodobě. Má také vlastního koordinátora cyklodopravy, který dohlíží na to, aby měl rozvoj stezek jasnou koncepci a probíhal přesně podle plánu. „Cyklostezky plní hned několik funkcí najednou. Jednak jsou bezpečnou a ekologickou dopravní komunikací a zároveň umožňují rozvoj cykloturistiky a poznávání venkova i jeho krásné krajiny,“ dodal Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje.

„Tahle cyklostezka se od mnoha dalších liší. Vede totiž podhůřím Jeseníků, a díky tomu nabízí nejen bezpečnější jízdu na kole, ale také krásné výhledy na hory. Přeji všem cyklistům, aby jim nová komunikace dlouho a dobře sloužila,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

 

Zdroj a foto:

Olomoucký kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
4 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,76683 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20240 KB. | 19.06.2024 - 12:29:49