Českých Budějovicích se budou vzdělávat odborníci na cestovní ruch a Čínu


Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích nabízí pro zájemce dvě nové atraktivní specializace zaměřené na čínské trhy a cestovní ruch. Specializaci nabízí letos současným i novým studentům. Do výuky specializace Čínské trhy se zapojí dva akademici z Henan University (60 tisíc studentů) z provincie Henan. Ta je partnerem Jihočeského kraje. Zastupovat ji bude například doc. Lu nan, který do jihočeské metropole přicestuje už letos na jaře. S ním rektor jednal při nedávné cestě krajské reprezentace do Číny. Formy spolupráce s dalšími univerzitami v Pekingu a Šanghaji, s nimiž má VŠTE rovněž smlouvy o pedagogické a vědeckovýzkumné spolupráci, se ještě upřesňují. Specializace bude svým zaměřením na čínský byznys a podnikání v Česku ojedinělá.

 „Nová zaměření reflektují realitu života a byznysu. Zatímco turismus a cestovní ruch patří ke klíčovým odvětvím na jihu Čech, která cíleně podporuje i vedení Jihočeského kraje, čínská ekonomika je fenoménem, který nelze ignorovat. Ale málokdo se na ni umí orientovat, málokdo jí rozumí,“ říká doc. Marek Vochozka, Ph.D., rektor VŠTE.

Obě specializace Čínské trhy a Cestovní ruch, který se zaměření na incomingovou (příjezdovou) turistiku, budou na VŠTE otevřeny od zimního semestru akademického roku 2015/2016 v rámci oboru Ekonomika podniku. Podávat přihlášky ke studiu ale lze už nyní. Jejich uzávěrka končí 30. dubna 2015. Studenti si specializaci volí od druhých ročníků a obě novinky současnou nabídku dál rozšíří.

„Naše výzkumy mezi středoškoláky i zaměstnavateli ukazují, že je o obě nové specializace zájem z obou stran. V těchto oblastech stále není dostatek kvalitních absolventů, vybavených potřebnými odbornými znalostmi a dovednostmi,“ uvedla Ing. Marie Slabá, Ph.D., vedoucí Katedry cestovního ruchu a marketingu VŠTE.

Koncepce obou specializací vychází z požadavků zaměstnavatelů a strategických dokumentů jednotlivých ministerstev. Studium zahrnuje teoretickou a praktickou přípravu na půdě vysoké školy a odbornou praxi v délce 520 hodin, jak je u profesně orientované VŠTE běžné. Ta pak absolventům usnadňuje hledání práce a přechod běžného života.

Zdroj: VŠTE


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,07190 s | počet dotazů: 197 | paměť: 20166 KB. | 24.06.2024 - 04:47:45