Studenti ze Zlínského a Pardubického kraje dokončili první letošní studentské Tatry


5 2 votes
Hodnocení článku

Poslední červnový týden proběhlo v zrekonstruovaném zákaznickém centru automobilky Tatra Trucks předání prvních tří automobilů Tatra Phoenix, sestavených v rámci projektu Tatra do škol. Tyto vozy úspěšně složili žáci Středního odborného učiliště (SOU) Valašské Klobouky, Střední průmyslové školy (SPŠ) Otrokovice a Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí. Zkompletované Tatry budou sloužit silničářům na Slovácku a v Pardubickém kraji. Kompletaci vozidel v rámci letošního ročníku Tatry do škol dokončují i Střední škola automobilní v Holicích a Střední škola a Vyšší odborná škola v Kopřivnici.

Poslední červnový týden proběhlo v zrekonstruovaném zákaznickém centru automobilky Tatra Trucks předání prvních tří automobilů Tatra Phoenix, sestavených v rámci projektu Tatra do škol. Tyto vozy úspěšně složili žáci Středního odborného učiliště (SOU) Valašské Klobouky, Střední průmyslové školy (SPŠ) Otrokovice a Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí. Zkompletované tatry budou sloužit silničářům na Slovácku a v Pardubickém kraji. Kompletaci vozidel v rámci letošního ročníku Tatry do škol dokončují i Střední škola automobilní v Holicích a Střední škola a Vyšší odborná škola v Kopřivnici.

Studenti 2. ročníků z Valašských Klobouk a Otrokovic předali dvě Tatry Phoenix do užívání Správě a údržbě silnic Slovácka  koncem června. Žáci Středního odborného učiliště z Valašských Klobouk skládali v rámci projektu Tatra do škol již třetí nákladní automobil na tatrováckém podvozku. První dvě Tatry Phoenix složené učni z Valašských Klobouk v letech 2020 a 2021 dnes slouží ve Správě a údržbě silnic Zlínska. Na kompletaci všech tří vozidel Tatra se společně s žáky aktivně podílel i zástupce ředitele SOU Valašské Klobouky pro odborný výcvik Zdeněk Kliš. Druhá škola ze Zlínského kraje, SPŠ Otrokovice, zažila letos v rámci projektu Tatra do škol svou premiéru. Technické zázemí a potřebné prostory pro skládání vozu poskytla studentům otrokovické školy firma Truck Trade, která je lokálním dealerem automobilky Tatra. Díly potřebné pro kompletaci vozidel obdržely obě školy na začátku dubna.

Koncem června  odevzdali automobil Tatra Phoenix k finální homologaci také žáci Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí. Orlickoústecká škola se projektu Tatra do škol účastnila již podruhé, první vůz odevzdala na podzim roku 2020 silničářům z Pardubického kraje, pro které je určena i Tatra Phoenix sestavená letos. Oficiální předání vozu do užívání pardubické SÚS proběhne na Jičínském veletrhu koncem srpna. V průběhu veletrhu odevzdá SÚS Pardubického kraje zkompletovanou Tatru i Střední škola automobilní Holice. Do konce letošního roku dokončí nákladní automobil Tatra i studenti Střední školy a Vyšší odborné školy v Kopřivnici. Ten bude škole sloužit pro potřeby její vlastní autoškoly.

Zdroj a foto:

Tatra Trucks a.s.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,94590 s | počet dotazů: 202 | paměť: 20189 KB. | 12.07.2024 - 21:41:54