Začne rekonstrukce prvních dvou úseků dálnice D1


Ředitelství silnic a dálnic začne od pondělí 25.3.2013 jednat se zhotoviteli o předání stavby. Přesné termíny a rozsah prací dohodnutý se zhotoviteli sdělí zadavatel okamžitě všem zúčastněným stranám – především široké veřejnosti, dopravcům, okolním obcím a dalším dotčeným subjektům.  Stavět by se mělo začít na úseku 14 (Větrný Jeníkov – Jihlava) i úseku 21 (Lhotka – Velká Bíteš). Minulý týden v době  ze čtvrtka na pátek vypršel termín, do kterého mohli neúspěšní účastníci výběrových řízení prvních dvou úseků modernizace dálnice D1 podat návrh na přezkoumání rozhodnutí o výsledcích k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Žádný z nich však této možnosti nevyužil, proto ŘSD nic nebrání v tom, aby v následujících týdnech podepsalo smlouvy se zhotoviteli.

Vítězem výběrového řízení úseku 14 (Větrný Jeníkov – Jihlava) se stalo „Sdružení CPI pro D1“ sestavené společnostmi COLAS CZ a.s. a PORR a.s., které nabídlo cenu ve výši 69 procent předpokládané ceny a závazek záruky na stavbu v délce 10 let. Proti výsledkům výběrového řízení však podala námitku společnost EUROVIA CS.

Práva na podání námitky vůči výsledkům výběrového řízení využil jeden z neúspěšných uchazečů také u úseku 21 (Lhotka – Velká Bíteš). Ve výběrovém řízení na modernizaci tohoto úseku dálnice D1 zvítězilo „Sdružení D1 Lhotka – Velká Bíteš“ tvořené společnostmi OHL ŽS a Alpine Bau CZ. Vítězný uchazeč u tohoto projektu nabídl cenu ve výši 62 procent předpokládané ceny a záruku na dobu 10 let. Vůči výsledkům výběrového řízení podala námitku společnost HABAU CZ. Námitky byly řešeny zadavatelem v zákonném termínu standardním procesem. Zadavatel (ŘSD) do lhůty 10 dní rozhodl o nevyhovění námitce. Obě společnosti (EUROVIA CS a HABAU CZ) měly navazujících 10 dní na rozhodnutí o případném podání návrhu na přezkoumání rozhodnutí zadavatele o námitce k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ani jedna z uvedených společností se však na ÚOHS ve stanoveném termínu neobrátila.

V současné době probíhá výběrové řízení a možnost odvolání rozhodnutí o úseku 22 Velká Bíteš – Devět křížů. I zde se nyní čeká na postoj jednoho z uchazečů v případném podání návrhu na přezkum k ÚOHS. Termín v tomto případě vyprší koncem tohoto týdne.

V případě úseků 9 (Loket – Hořice) a 5 (Šternov – Psáře) přišly v pondělí 25.3.2013 námitky ze strany neúspěšných uchazečů a ŘSD připravuje reakci, na kterou má desetidenní lhůtu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,30969 s | počet dotazů: 199 | paměť: 20148 KB. | 19.06.2024 - 21:14:09